Praca Wieruszów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 263

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Wieruszowie

Wieruszów - liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Wieruszowa należy szukać w środkowej części mapy Polski, w województwie łódzkim. To nieduża miejscowość, licząca około 8,5 tys. mieszkańców. Zajmuje powierzchnię prawie 6 kilometrów kwadratowych na Wysoczyźnie Wieruszowskiej i rozciąga się nad rzeką Prosną i jej dwoma dopływami: Niesobem i Brzeźnicą, co ma wyraźny wpływ na krajobraz miejski. Wieruszów jest ośrodkiem administracyjnym w regionie – siedzibą powiatu i gminy miejsko-wiejskiej. Czy to dobre miejsce do rozwijania swojej kariery zawodowej lub prowadzenia biznesu? Czym charakteryzują się życie i praca w Wieruszowie? Oraz czy jest to lokalizacja o turystycznym potencjale? Oto charakterystyka miasta, skupiona wokół jego aspektów gospodarczych i społecznych.

W mieście obowiązuje strefa numeracyjna (+48) 62, kod pocztowy 98-400. Pojazdy zarejestrowane w powiecie mają na tablicach litery EWE. Gmina Wieruszów jest najdalej wysuniętą na zachód gminą w województwie łódzkim, przy granicy z województwem wielkopolskim. Jest dobrze skomunikowana z dużymi miejskimi aglomeracjami. Wieruszów od Łodzi dzieli ok. 120 km, od Wrocławia 96 km, Katowic – 164 km, a od stolicy Polski 260 km, które można jednak pokonać w niecałe 3 godziny jazdy samochodem (przez trasę A2 i S8). Poza ekspresową S8 – biegnącą z Wrocławia, przez Warszawę do Białegostoku – przez Wieruszów prowadzą drogi wojewódzkie nr 450 (Kalisz, Wieruszów) oraz nr 482 (Dobrzyń, Sieradz, Wieruszów), powiatowe i gminne. W mieście zatrzymują się także pociągi.

W 2018 r. Wieruszów obchodził 650 rocznicę istnienia – w 1368 r. był lokowany jako prywatne miasto szlacheckie. Tutejsze osadnictwo, rozwijające się przy szlaku handlowym, ma wielowiekową historię. Dziś można podziwiać jej ślady dzięki zachowanym w Wieruszowie zabytkom. Należą do nich zespół klasztorny paulinów w stylu barokowym, złożony z kościoła i klasztoru, dworzec PKP na Podzamczu i wieża ciśnień. Historyczny układ urbanistyczny miasta odzwierciedla czworoboczny, duży rynek, wypełniony powojenną zabudową. W gminie Wieruszów działają instytucje kultury. Wieruszowski Dom Kultury organizuje imprezy, zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. warsztaty plastyczne, wokalne czy muzyczne. W jego ramach funkcjonuje też Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kulturę krzewi także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta, a sport upowszechnia Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Do dyspozycji mieszkańców są np. boiska, lodowisko czy hala sportowa.

Rynek pracy, oferty pracy - Wieruszów

Centralna lokalizacja, rozbudowana sieć komunikacyjna i duże tereny inwestycyjne mają przyciągać do miasta przedsiębiorców. Nowe inwestycje to w końcu nowe miejsca pracy i rozwój regionu. Wieruszów dysponuje nieruchomościami oraz uzbrojonymi terenami pod zabudowę produkcyjną, produkcyjno-usługową. Funkcjonujące w mieście i gminie Wieruszów firmy to w zdecydowanej większości mikroprzedsiębiorstwa. Wg systemu REGON (maj 2020 r.) na terenie miasta zarejestrowanych jest 1133 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 95,4% to jednostki składające się maksymalnie z 9 pracowników. W Wieruszowie działają jednak także więksi pracodawcy. Trzech z nich deklaruje stan zatrudnienia między 250 a 999 osób, ośmiu – między 50 a 249, a czterdziestu jeden pomiędzy 10 a 49 pracowników.

Profil gospodarczy miasta jest zróżnicowany. Czołowe miejsce zajmują w nim handel hurtowy i detaliczny oraz naprawa pojazdów. Rozwija się tutaj także przetwórstwo przemysłowe. W Wieruszowie ogłoszenia o pracę często dostępne są też w branży budowlanej – budownictwo to bowiem kolejna istotna na w lokalnej gospodarce branża. Zgodnie z rejestrem REGON 90 wieruszowskich firm zajmuje się działalnością usługową (sekcja PKD Pozostała działalność usługowa), a 80 – działalnością profesjonalną, naukową i techniczną.

Powiat cechuje się niższą niż średnia dla kraju i województwa łódzkiego stopą bezrobocia, na poziomie 5,1%, podczas gdy wartość dla województwa i Polski wynosi 6,0% (dane GUS na 31.05.2020 r.). W Wieruszowie urząd pracy odnotował w maju w rejestrze bezrobotnych około tysiąca osób. Kto może mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia, a na kogo czekają oferty pracy? Wieruszów i okolice w granicach powiatu to wedle badania Barometr zawodów miejsce, gdzie panuje względna równowaga na rynku pracy.

Profesji nadwyżkowych nie ma w ogóle, a grupa zawodów deficytowych nie jest liczna w porównaniu choćby z innymi miastami województwa łódzkiego. Zaliczają się do niej: kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, robotnicy obróbki drewna i stolarze, tapicerzy, masarze i przetwórcy ryb. Problemów ze znalezieniem zatrudnienia w powiecie pielęgniarki i położne, a także pracownicy socjalni. Jak widać, wśród szczególnie poszukiwanych przez pracodawców kandydatów znalazły się głównie osoby z wykształceniem zawodowym.

PUP Wieruszów

Adres: ul. Ludwika Waryńskiego 15, 98-400 Wieruszów

E-mail: lowe@praca.gov.pl

Telefon: tel. 62 78 41 553 infolinia 62 506 54 00.