Inżynier ds. Obliczeń Wytrzymałościowych (CAE)

Horyzont Doradztwo Personalne

Bielsko-Biała

38 dni temu

Jesteśmy doradztwem personalnym od 1997 roku. Pomagamy ludziom i organizacjom. Kandydatom proponujemy nowe możliwości zawodowe i oferujemy im wsparcie w znalezieniu pracy zgodnie z wartościami, pasjami, kwalifikacjami i doświadczeniem. W związku z zapytaniami naszych klientów poszukujemy osoby na stanowisko Inżynier ds. Obliczeń Wytrzymałościowych (CAE) w branży motoryzacyjnej na terenie Śląska. W przypadku zbieżności preferencji z wymaganym profilem przedstawimy kandydatom wybrane oferty. Zapraszamy do aplikowania.

Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Nr ref.: 6/07/2020/AM

Główne zadania:
  • prowadzenie symulacji i analiz wytrzymałości konstrukcji projektowanych produktów,
  • przeprowadzanie obliczeń wytrzymałościowych,
  • dokumentowanie obliczeń i analiz w postaci raportów,
  • udział w pracach nad optymalizacją produktów,
  • współpraca z konstruktorami i specjalistami z zakresu projektowania,
  • współpraca z zagranicznymi centrami inżynieryjnymi.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne (mechanika, budowa maszyn lub kierunek pokrewny),
  • znajomość zagadnień wytrzymałości materiałów i konstrukcji,
  • doświadczenia w przeprowadzaniu obliczeń,
  • posługiwanie się jednym z systemów CAD,
  • znajomość oprogramowania stosowanego w obliczeniach numerycznych wytrzymałości (np. HyperMesh, Optistruct, Ansa, Nastran, Ansys, Abaqus Patran lub inne pokrewne),
  • doświadczenie z branży motoryzacyjnej,
  • znajomość języka angielskiego.
Zatrudnienie następuje bezpośrednio u Pracodawcy.

Poznaj

Horyzont Doradztwo Personalne od 1997 roku działa na polskim rynku, w zakresie szeroko pojętego zarządzania zasobami ludzkimi. Domeną naszej działalności jest rekrutacja pracowników - kadry menadżerskiej, inżynierskiej i specjalistycznej. Od roku 2015 w projektach rekrutacyjnych regularnie i z powodzeniem stosujemy autorską Metodę Dopasowania do Stanowiska, której skuteczność doceniają nasi Klienci.

Poznaj stanowisko: Inżynier
Inżynier, w rozumieniu edukacyjnym jest absolwentem wyższej uczelni technicznej. Jest to tytuł ukończenia studiów na politechnice, odpowiadający magistrowi. W rozumieniu zawodowym natomiast inżynier jest specjalistą jednego z odłamów inżynierii. Zawody inżynierskie są wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 roku w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla ...
Praca Inżynier