Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Kierownik Działu Komunikacji i Wystawiennictwa Warszawa
Kierowniczka / Kierownik Działu Projektów Kulturalnych

Centrum Archiwistyki Społecznej
Warszawa
praca stacjonarna
1249 dni temu

Ogłoszenie numer: 3982349, z dnia 2020-12-07

Centrum Archiwistyki Społecznej (CAS) jest instytucją kultury, powołaną aby wspierać inicjatywy społeczne na rzecz zabezpieczania i upowszechniania zapisów pamięci historycznej. Obecnie w Polsce takie działania podejmuje blisko 500 podmiotów (fundacji, stowarzyszeń, instytucji samorządowych). Liczba ta cały czas wzrasta, gdyż obszary, którymi one zajmują się (historia lokalna, życie społeczne, kulturalne, sportowe itp.), cieszą się dużym zainteresowaniem.

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

Twoje obowiązki:

  • koordynacja merytoryczna i organizacyjna Działu zajmującego się projektami kulturalnymi związanymi z archiwami społecznymi oraz ich zasobami (m.in. projekty wystawiennicze, wydawnicze, animacyjne, popularyzatorskie);
  • -nadzór nad harmonogramem działań, budżetem oraz dokumentacją Działu;
  • -współpraca i prowadzenie bieżących kontaktów z przedstawicielami archiwów społecznych oraz instytucji kultury;
  • -popularyzacja archiwistyki społecznej wśród odbiorców kultury.

Wymagania

  • minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami z obszaru kultury i kierowaniu zespołem;
  • wykształcenie wyższe;
  • "lekkie pióro" i umiejętność redagowania tekstów;
  • bardzo dobra organizacja czasu pracy swojego i współpracowników;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym;
  • wysoka kultura osobista;
  • rozeznanie i aktywność na polu krajowych wydarzeń kulturalnych.
Mile widziane:
  • doświadczenie w projektach wydawniczych oraz w organizowaniu wydarzeń kulturalnych;
  • zainteresowanie historią i dziedzictwem kulturowym;
  • doświadczenie w pracy w instytucji kultury.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • przyjazną atmosferę pracy;
  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • samodzielność w realizacji zadań;
  • udział w procesach decyzyjnych dotyczących programu merytorycznego instytucji;
  • dogodną lokalizację biura, blisko stacji metra Pole Mokotowskie.