Zobacz więcej ofert pracy

Kierownik Wydziału Analiz i Rozwoju

PGE Paliwa sp. z o.o.
Kraków
kierownik/koordynator / menedżer
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
466 dni temu

jest spółką z Grupy PGE, lidera na polskim rynku energetycznym.

Specjalizujemy się w dostawach węgla i biomasy na krajowym rynku, świadczymy także usługi związane z logistyką dostaw. Naszymi Klientami są zakłady energetyczne i ciepłownicze, odbiorcy przemysłowi oraz firmy pośredniczące w handlu węglem zlokalizowane w całej Polsce.

Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy oraz ciągły rozwój kompetencji. Zespół PGE Paliwa tworzą eksperci świetnie znający specyfikę polskiego rynku paliwowego, utrzymujący międzynarodowe kontakty i najwyższe standardy funkcjonowania.

Dołącz do nas - zostań częścią dynamicznego zespołu i razem osiągnijmy sukces.

Miejsce pracy: Kraków
Nr ref.: PGEEC/PAL/JS/51/2022

Twój zakres obowiązków:

  • Aktywne monitorowanie rynku węgla, biomasy w Polsce oraz aktów prawnych mających wpływ na działalność związaną z jego obrotem.
  • Bieżąca analiza rynkowa, w tym analityka kosztowa na rynku węgla i biomasy.
  • Sporządzanie prognoz cenowych, modeli analitycznych, miesięcznych raportów ze sprzedaży oraz innych dokumentów analitycznych.
  • Przygotowywanie prezentacji i zestawień na potrzeby Zarządu.
  • Współpraca z kluczowymi działami Spółki w zakresie prowadzonych analiz (Handel/Produkcja/Logistyka/Finanse).
  • Monitorowanie wydarzeń na rynkach surowców energetycznych.
  • Opracowywanie planu projektów strategicznych i rozwojowych.
  • Nadzorowanie przebiegu i realizacji projektów strategicznych.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowany profil ekonomiczny).
  • Min. roczne doświadczenie zawodowe na stanowisku specjalistycznym oraz doświadczenie w segmencie commodity lub finansowym.
  • Znajomość metod analizy statystycznej.
  • Umiejętność efektywnej komunikacji oraz pracy pod presją czasu.
  • Orientacja na pozyskiwanie i przekazywanie informacji.
  • Zaawansowana znajomość MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Reuters.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.

Poznaj

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego. Gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Stale się zmieniamy, by realizować nasze strategiczne cele, w tym osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce. PGE S.A. to spółka dominująca Grupy Kapitałowej PGE. Odpowiada za zarządzanie Grupą, zapewnia koordynację działań i wytycza strategiczne kierunki. Zapraszamy do współpracy – razem budujmy przyszłość polskiej energetyki.