Koordynator Działań Socjalnych dla Podopiecznych Fundacji
Fundacja GAJUSZ
Łódź, Dąbrowskiego 87
specjalista (mid)
pełny etat
umowa zlecenie / kontrakt B2B
16 dni temu

Ogłoszenie numer: 7250280, z dnia 2022-07-23

Informacje:


Fundacja Gajusz, działająca od ponad 20 lat na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, jest jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim.

Jesteśmy po to, aby Dzieci nie były same. Pracują u nas ludzie z misją pomagania, dla których ważne są Dzieci i ich dobro.

Nasz zespół to już ponad 150 osób. Jesteśmy stabilną organizacją, tworzymy wspólnie przyjazne miejsce pracy z kulturą organizacyjną nastawioną na empatię, efektywną współpracę i chęć pomagania.

Koordynator Działań Socjalnych dla Podopiecznych Fundacji

Miejsce pracy: Łódź, Dąbrowskiego 87

Nr Ref.: 01PPL/06/2022

 

Opis stanowiska

ZAKRES ZADAŃ NA STANOWISKU:

  • współpraca z Rodzinami będącymi pod opieką fundacji w zakresie organizacji pomocy materialnej, kontaktów z instytucjami zewnętrznymi, przygotowania dokumentacji itp.
  • monitoring i analiza oceny sytuacji socjalnej Podopiecznych,
  • planowanie, organizacja lub współorganizacja spotkań, wyjazdów, wydarzeń dla Podopiecznych i ich rodzin,
  • bezpośrednia i bieżąca współpraca ze specjalistami w tym psychologami, personelem medycznym i pozostałymi pracownikami celem indywidualnego zaplanowania najwłaściwszych działań i pomocy,
  • zaangażowanie w realizowane w fundacji akcyjne projekty związane ze wsparciem Rodzin w trudnych sytuacjach życia codziennego.

Wymagania

WYMAGANIA

Na tym stanowisku najważniejsza jest gotowość do niesienia pomocy, wysoka odporność na stres i przeciwności.

Doświadczenie w pracy socjalnej jest wskazane, ale nie jest konieczne. Cenne będą dla nas umiejętność komunikacji, aktywność i szybkość działania, a także otwartość na nowe możliwości.

Będziemy też oczekiwali zaangażowania i umiejętności pracy zespołowej – wspólna praca dla dobra Dzieci jest warunkiem koniecznym, aby z powodzeniem pracować w naszej fundacji.

 

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów. Po analizie CV wybierzemy do kontaktu osoby spełniające najlepiej nasze kryteria, zadzwonimy i przeprowadzimy krótką rozmowę. Następnie zaprosimy do nas, do siedziby fundacji na spotkanie. W trzecim etapie zorganizujemy spotkanie z Zarządem.

Oferujemy

ZAPEWNIMY CI:

  • narzędzia pracy i auto do wykorzystania w trakcie pracy,
  • współpracę i wsparcie profesjonalnego zespołu,
  • stałe warunki współpracy, oparte o umowę.

 

 

 

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.

Poznaj

Fundacja GAJUSZ

Fundacja Gajusz powstała pewnej zimowej nocy 1998 roku na dziecięcym oddziale onkologicznym w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. Tisie Żawrockiej-Kwiatkowskiej, założycielce, zabrakło wówczas nadziei. Jej syn Gajusz miał 8 miesięcy. Przebywał w szpitalu prawie od urodzenia. Lekarze zaczęli przygotowywać matkę na jego śmierć. Obiecała wtedy, że jeśli maluch przeżyje, założy fundację, która będzie opiekowała się chorymi, potrzebującymi dziećmi. Kilka dni później Gajusz wyzdrowiał, a ona dotrzymała słowa. Fundacja Gajusz każdego roku wspiera ponad 900 rodzin, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełnia marzenia. Pracujemy w rytmie małych pacjentów.