Księgowa / Księgowy

Zdemar Polska Sp. z o.o. Sp. k.

Wrocław

31 dni temu

Ogłoszenie numer: 3447276, z dnia 2020-07-06

ZDEMAR Holding jest firmą z ponad 24-letnią tradycją świadczącą szeroki zakres usług w branży transportu krajowego i zagranicznego do wszystkich krajów europejskich, ze specjalizacją w zakresie materiałów sypkich oraz towaru na paletach. Posiadamy oddziały w trzech państwach w Czechach, Słowacji i w Polsce.

Poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: dolnośląskie / Wrocław

Opis stanowiska

  • Prowadzenie księgowości podmiotów gospodarczych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych
  • Sporządzanie deklaracji dla GUS zgodnie z wymogami tego organu
  • Sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych w zakresie podatku dochodowego
  • Sporządzanie deklaracji VAT
  • Przygotowywanie analiz, kalkulacji oraz raportów na potrzeby wewnętrzne Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
  • Reprezentowanie firmy przed organami kontroli
  • Bieżąca współpraca z Zarządem w zakresie wdrażania i optymalizacji procedur finansowo-księgowych oraz doskonalenie procesów biznesowych
  • Zarządzanie zespołem

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Mile widziana znajomość języka czeskiego
  • Szeroka wiedza w zakresie zagadnień księgowych i podatkowych
  • Zaawansowana umiejętność obsługi programów z pakietu MS Office
  • Podstawowa znajomość przepisów prawa pracy i zasad rozliczania czasu pracy,
  • Umiejętności interpersonalne i organizacyjne, pogodne usposobienie, dokładność i sumienność, odpowiedzialność i obowiązkowość
  • Gotowość do ciągłego rozwoju i doskonalenia

Oferujemy

  • Pracę w firmie o ugruntowanej i silnej pozycji rynkowej
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie w tym system premiowy
  • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy w międzynarodowej organizacji
Poznaj stanowisko: Księgowy
Księgowy - to pracownik działu księgowości, osoba zajmująca się prowadzeniem szeroko pojętej rachunkowości w banku, firmie. Do zadań księgowego należy, m.in.: księgowanie dokumentów, uzgadnianie ewidencji z kontami księgi głównej, sprawdzanie poprawności rachunkowej przygotowanych deklaracji i sprawozdań, przygotowywanie przelewów bankowych, potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami, ...
Praca Księgowy