Zobacz więcej ofert pracy

Lead IT Engineer (m/f)

Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o.
Szczecin
praca stacjonarna
2127 dni temu

Career Opportunities
at Amazon

Szczecin
nr. ref.: 681750
Jesteśmy pionierami.

W Amazon dążymy do tego, by stać się firmą, która najlepiej na całym świecie dba o potrzeby klienta – miejscem, w którym każdy będzie mógł znaleźć, odkryć i kupić wszystko to, czego pragnie. Dzięki Twojej pomocy będziemy mogli nieustannie zachwycać naszych klientów i dalej przekraczać kolejne granice. To Twoja wielka szansa na stworzenie historii.

Na stanowisko Lead IT Engineer poszukujemy kandydatów, którzy będą gotowi dołączyć do departamentu IT w Szczecinie (Kołbaskowo) i zarządzać operacjami IT w regionie oraz w ramach globalnej struktury IT firmy Amazon.
Osoba na stanowisku Lead IT Engineer będzie w szczególności odpowiedzialna za zarządzanie infrastrukturą serwerową i sieciową, usługi wsparcia oraz nadzorowanie zespołu spacjalistów IT, raportując do menedżera odpowiedzialnego za departament IT.
Zarządzając infrastrukturą, odpowiadasz również za rozwój i rozbudowę złożonej i zróżnicowanej infrastruktury informatycznej. Oprócz wspierania obszaru operacyjnego i codziennej działalności firmy, jesteś głównym kontaktem we wszystkich projektach związanych z IT we współpracy z kierownictwem i prowadzisz inicjatywy związane z planowaniem, dokumentacją i wdrożeniem rozwiązań IT.
Środowisko IT składa się z infrastruktury lokalnej, a także usług zlokalizowanych w chmurze obliczeniowej Amazon Web Services (AWS). Jako Lead IT Engineer, współpracujesz z międzynarodowymi zespołami przy projektach o globalnym zasięgu, w bardzo dynamicznym, szybko rozwijającym się i elastycznym środowisku, z dużą ilością zautomatyzowanych i innowacyjnych rozwiązań. Nowe technologie - takie jak Amazon Robotics - zapewniają infrastrukturalną różnorodność, ciągłe wyzwania i oferują duże możliwości dalszego rozwoju zawodowego.

TWOJA ROLA I OBOWIĄZKI

  • Zarządzanie i rozwój infrastruktury serwerowej i sieciowej (sieć, urządzenia sieciowe, serwery Windows/Linux, zapory ogniowe, technologie oparte o WiFi, DECT, etc.)
  • Nadzorowanie operacji, dostępności i wydajności infrastruktury oraz planowanie rozwoju lokalnego Data Center
  • Nadzorowanie pracy lokalnych zespołów IT
  • Administracja i rozbudowa rozwiązań opartych o infrastrukturę serwerową i rozwiązań klienckich
  • Monitorowanie infrastruktury IT
  • Zapewnianie bezpiecznej i wydajnej pracy infrastruktury IT
  • Administrowanie kontami użytkowników, komputerami i prawami dostępu w Microsoft AD
  • Zarządzanie projektami IT i zarządzanie wdrożeniami rozwiązań IT w nowych lokalizacjach Amazon w regionie i na świecie
  • Koordynowanie zewnętrznych dostawców usług
  • Wsparcie drugiego poziomu dla rozwiązań klienckich, serwerowych, sieciowych i telekomunikacyjnych
  • Wsparcie, porady i szkolenia użytkowników
  • Planowanie i wykonywanie krytycznych zmian w infrastrukturze IT (zarządzanie zmianami)
  • Tworzenie, organizacja i optymalizacja dokumentacji IT
  • Wsparcie IT i zarządzanie eskalacją w oparciu o zdefiniowane umowy SLA (Service Level Agreement)
  • Zarządzanie zasobami IT, planowanie i zakup sprzętu IT
  • Zapewnienie i przekazywanie grupowych zasad bezpieczeństwa IT

PODSTAWOWE KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI

  • Wyższe wykształcenie informatyczne (lub pokrewne) i/lub równoważne doświadczenie, potwierdzające kompetencje zawodowe
  • Zaawansowana znajomość protokołów i rozwiązań sieciowych
  • Doświadczenie w zarządzaniu złożoną i zróżnicowaną siecią oraz środowiskiem serwerowym (Windows/Linux)
  • Znajomość metodyk zarządzania projektami oraz praktyczne doświadczenie w realizacji projektów, w tym w zarządzaniu pracą zespołów projektowych
  • Doświadczenie w zarządzaniu aktywami IT oraz zakupami sprzętu IT
  • Proaktywne nastawienie, ukierunkowane na optymalne rozwiązania
  • Zaawansowane umiejętności analityczne w połączeniu z potwierdzonymi zdolnościami z zakresu rozwiązywania problemów
  • Ponadprzeciętna orientacja na potrzeby klienta wewnętrznego (biznesu)
  • Polski: bardzo dobry
  • Angielski: bardzo dobry
  • Chęć do podróży krajowych i międzynarodowych
  • Prawo jazdy kategorii B

PREFEROWANE KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI

  • Certyfikaty zawodowe potwierdzające umiejętności takie jak: Cisco (CCNA, CCNP), Microsoft (MCP, MCSE), Linux (LPIC-1, LPIC-2)
  • Wieloletnie doświadczenie zawodowe w średnim lub dużym zespole, w szybko rozwijającym się środowisku IT
  • Doświadczenie we wdrażaniu oraz pracy w ustandaryzowanych procesach IT

CV prosimy tylko w języku angielskim

Amazon jest pracodawcą realizującym politykę równych szans. Jesteśmy głęboko przekonani, że zatrudnianie pracowników o zróżnicowanych umiejętnościach stanowi podstawę naszego sukcesu. Decyzje rekrutacyjne podejmujemy w oparciu o doświadczenie i kwalifikacje kandydatów. Cenimy ich zamiłowanie od odkrywania, tworzenia, upraszczania i budowania.

Amazon traktuje poważnie kwestię ochrony danych osobowych i przestrzega odnośnych przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej i w poszczególnych krajach. O ile kandydat aplikujący na stanowisko nie wyrazi sprzeciwu, przesyłając swój życiorys upoważnia dział ds. rekrutacji Amazon do przechowywania udostępnionych danych osobowych w elektronicznej bazie danych prowadzonej przez Amazon Corporate LLC. w Stanach Zjednoczonych lub przez jedną ze spółek stowarzyszonych, czego celem jest ocena przydatności kandydata pod kątem bieżących i przyszłych ofert pracy oraz przeprowadzenie procesu rekrutacji.

Dane kandydata mogą zostać usunięte na jego prośbę w dowolnym momencie. Wystarczy, że poinformuje on o swojej woli dział ds. rekrutacji Amazon. Firma nie udostępnia danych osobowych kandydata osobom trzecim bez jego zgody. W ramach procesu naboru Amazon może poprosić kandydata o upoważnienie działu ds. rekrutacji Amazon do niezależnego zweryfikowania podanych przez niego informacji przez usługodawcę zewnętrznego.

Składając CV i aplikację, upoważniasz firmę Amazon do przesyłania i przechowywania Twoich danych w globalnej bazie danych rekrutacji grupy Amazon oraz do ich udostępniania w celu oceny Twoich kwalifikacji pod kątem tej lub innej oferty pracy.