Najnowsze oferty pracy

  • Architekt it w zespole rozwoju iko

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Na co dzień w naszym zespole: odpowiadasz za przygotowywanie architektury dla nowych, złożonych projektów w największych aplikacjach bankowości elektronicznej w Polsce, określasz wymagania dotyczące projektów: środowisko sprzętowe, infrastruktura, oprogramowanie, dobór narzędzi i...
Zobacz więcej ofert pracy

Młodszy Architekt Systemów IT

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.
Warszawa
praca stacjonarna
rekrutacja online
1140 dni temu

KIR jest kluczowym podmiotem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.

Obecnie do Działu Analiz i Architektury IT poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

(umowa o pracę, pełen etat)

Zadania:

  • projektowanie architektury systemów informatycznych zgodnie z obowiązującymi/przyjętymi standardami architektonicznymi IT,
  • projektowanie systemów z uwzględnieniem stabilności bezpieczeństwa, skalowalności i wysokiej dostępności,
  • przygotowywaniem analiz, koncepcji, projektów i architektury rozwiązań systemów informatycznych,
  • przekładanie wymagań biznesowych na wymagania techniczne (współpraca z biznesem) w tym prowadzenie spotkań i warsztatów,
  • nadzór nad standardami architektonicznymi i technologicznymi,
  • zapewnianie jakości i wydajności tworzonych systemów i środowisk teleinformatycznych oraz oprogramowania z zachowaniem zgodności ze standardami korporacyjnymi,
  • tworzenie kompleksowej dokumentacji projektowanych środowisk i wytwarzanego oprogramowania,
  • techniczne koordynowanie wytwarzanych rozwiązań teleinformatycznych od momentu ich zaprojektowania, uzgodnienia do fazy ich dostarczenia i wdrożenia,
  • opiniowanie projektów i rozwiązań technologicznych dostarczanych przez dostawców zewnętrznych oraz współpracę z dostawcami w zakresie budowy i integracji dostarczanych systemów w architekturze teleinformatycznej KIR.
Oczekujemy:
  • doświadczenia na stanowisku Architekta Systemów IT (mile widziane),
  • doświadczenia w projektowaniu wielowarstwowych systemów oraz doświadczenia w metodykach projektowania wytwarzania oprogramowania tj. Agile, Waterfall (mile widziane)
  • znajomości wzorców projektowych i architektonicznych oraz zagadnień bezpieczeństwa wytwarzania systemów IT,
  • znajomości narzędzi i technologii Enterprise Architect, TFS, SVN, Szyn Danych, Baz danych,
  • znajomości technologii Microsoft w zakresie projektowania i wytwarzania oprogramowania, w szczególności MS SQL, .NET, MVC,
  • doświadczenia w projektowaniu interfejsów (SOAP, REST),
  • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • zorientowania na cel oraz samodzielności i pro aktywności w realizacji zadań,
  • własnej inicjatywy, kreatywnych poszukiwań rozwiązań,
  • umiejętności pracy w zespole,
  • komunikatywności,
  • zdolności szybkiego uczenia się, poszukiwania nowych możliwości w obszarze działań.
  • dążenia do samorozwoju i budowania kompetencji w zakresie zajmowanego stanowiska pracy.
  • doświadczenia w instytucjach finansowych będzie dodatkowym atutem.
Dlaczego warto pracować w KIR?