Zobacz więcej ofert pracy

Młodszy kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Wrocław
praca stacjonarna
815 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 92994

Warunki pracy

·         Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie

·         Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej

·         Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

·         Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe

·         Budynek wielokondygnacyjny, 4 piętra

·         Posiada zaplecze socjalne

·         Na parkingu przed budynkiem wyznaczono miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej, brak parkingu służbowego, parking miejski  na ogólnych zasadach przy ulicy

·         Budynek przystosowany dla potrzeb osób z lekką niepełnosprawnością (klatka pod nr 9, posiada windę i toaletę przystosowana dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości przejścia dla osób niepełnosprawnych pomiędzy klatką 9 i 11)

Zakres zadań

  • Sprawuje nadzór merytoryczny nad realizacją zadań kontroli podatkowej i celno-skarbowej w celu ich wykonywania zgodnie z przepisami prawa
  • Sprawuje nadzór nad realizacją zadań dotyczących czynności sprawdzających a w szczególności w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych, w celu prawidłowości wykorzystania tych narzędzi w podejmowanych czynnościach weryfikacyjnych
  • Wydaje orzeczenia w drugiej instancji w zakresie kontroli podatkowej i kontroli celno-skarbowej w celu zapewnienia prawidłowości przestrzegania prawa
  • Koordynuje, ocenia prawidłowość przesyłanych sprawozdań, informacji zbiorczych i analiz z podległych urzędów i innych komórek organizacyjnych izby oraz sporządza okresowe sprawozdania, w celu monitorowania poziomu wykonywania zadań przez podległe urzędy w tym obszarze
  • Rozpatruje ponaglenia na niezałatwienie sprawy w terminie w zakresie właściwości komórki, w celu monitorowania czasu trwania kontroli i sprawnego ich przebiegu, a w przypadku zidentyfikowania przypadków ich przewlekłości, w celu podjęcia działań eliminujących stwierdzone nieprawidłowości.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego od 0,5 roku do 1 roku w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego i celnego
  • • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • • Umiejętność redagowania pism
  • • Znajomość przepisów prawa podatkowego i celnego, umiejętność jego praktycznego stosowania
  • • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe