Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
MŁODSZY KSIĘGOWY/A

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Warszawa
praca stacjonarna
4685 dni temu
XTB_top.jpg

X-Trade Brokers jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej domem maklerskim oferującym klientom indywidualnym dostęp do pozagiełdowego rynku instrumentów pochodnych oraz dostęp do rynku giełdowego (rynek regulowany GPW i rynek New Connect).
Nasz Dom Maklerski posiada sieć oddziałów w Europie: Czechy, Słowacja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Francja, Niemcy, Rumunia, Węgry i przygotowuje się do ekspansji na rynki południowoamerykańskie.
XTB obsługuje obecnie około 25 tysięcy inwestorów z całego świata.
W marcu 2010r. spółka stała się jednym ze sponsorów zespołu Formuły 1 – Vodafone McLaren Mercedes.
Niedawno fundusz private equity - Enterprise Inverstors zakupił pakiet akcji XTB za ponad 200 mln zł. Kapitał jaki pozyskała spółka XTB ma posłużyć ekspansji na kolejne rynki zagraniczne.

W związku z dynamicznym rozwojem oraz rozbudową struktur, poszukujemy obecnie kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
  • kontrola i weryfikacja dokumentów księgowych:
  • dekretacja, księgowanie w systemie finansowo-księgowym faktur  zakupowych, importu usług, rozliczeń zaliczek, wyciągów bankowych
  • analiza i rozliczanie kont księgowych, uzgadnianie sald
  • ewidencja środków trwałych
  • współpraca z oddziałami zagranicznymi spółki w zakresie zagadnień księgowych
  • współpraca przy zamknięciu ksiąg okresu rozrachunkowego
  • przygotowanie ksiąg do badania, współpraca z audytorem
  • rozwiązywanie problemów podatkowych, księgowych i systemowych
WYMAGANIA:
  • wykształcenie wyższe w zakresie finansów i rachunkowości
  • min. roczne doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • znajomość ustawy o rachunkowości, szczególnie w zakresie rachunkowości instrumentów finansowych
  • znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, PIT) oraz zagadnień ZUS
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • rzetelność, dokładność, terminowość
  • dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu
OFERUJEMY:
  • możliwość rozwoju kariery zawodowej w instytucji działającej na rynku międzynarodowym
  • udział w interesujących i pełnych wyzwań projektach
  • pracę w profesjonalnym środowisku
  • samodzielne, wymagające odpowiedzialności stanowisko
APLIKACJE
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (DZ.U. nr 133, poz. 883)