Najnowsze oferty pracy

  • Naczelnik wydziału polityki sprzedaży produktu​

    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A   Warszawa    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku: kierowanie podległym Wydziałem w celu zapewnienia realizacji wyznaczonych celów, formułowanie propozycji w zakresie polityki sprzedaży usług udostępniania infrastruktury kolejowej będącej własnością Spółki, rozwój metodyki wyznaczania stawek...
Zobacz więcej ofert pracy

Naczelnik wydziału

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2048 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 33849

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: winda towarowa, drzwi przeciwpożarowe, bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich-konieczna asysta innego pracownika. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy. Zagrożenie korupcją. Przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Zakres zadań

  • Nadzorowanie projektowania i wprowadzania rowiązań systemowych dotyczących organizacji i funkcjonowania systemu ochrony danych osobowych w Ministerstwie, a także opracowywania procedur, wzorów dokumentów, zaleceń i wytycznych. Nadzorowanie sporządzania opinii dotyczących ochrony danych osobowych oraz konsultowanie rozwiązań systemowych podejmowanych przez jednostki ogranizacyjne resortu ON.
  • Nadzorowanie merytorycznej poprawności materiałów zamieszczanych na wewnętrznym portalu resortu ON.
  • Monitorowanie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych w komórkach organizacyjnych MON, m.in. poprzez przeprowadzenie sprawdzeń i kontroli/audytów, w tym uczestniczenie w czynnościach kontrolnych. Nadzorowanie wydawania zaleceń do stosowania po przeprowadzanych kontrolach/audytach, a następnie nadzorowanie sprawdzania ich wprowadzenia w życie.
  • Przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych oraz konsultowanie na bieżąco pojawiających się problemów w procesie przetwarzania danych osobowych.
  • Opiniowanie projektów aktów prawnych wewnętrznych i zewnętrznych, projektów klauzul informacyjnych, odpowiedzi na wnioski osób, których dane dotyczą oraz projektów decyzji Ministra Obrony Narodowej pod kątem ich zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych.
  • Nadzorowanie prowadzenia, aktualizowania i przeprowadzania cyklicznych przeglądów rejestru czynności przetwarzania danych osobowych w MON oraz rejestru naruszeń ochrony danych w MON.
  • Nadzór merytoryczny nad udzielaniem odpowiedzi na korespondencję dotyczącą kwestii przetwarzania danych osobowych, kierowaną na adres Inspektora Ochrony Danych w MON.
  • Nadzór nad prawidłowym stosowaniem instytucji powierzenia przetwarzania danych osobowych w MON, w tym konsultowanie projektów umów powierzenia przetwarzania danych osobowych z podmiotami zewnętrznymi świadczącymi usługi na rzecz Ministerstwa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenia w obszarze ochrony danych osobowych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli "poufne" lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, umożliwiającego uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa o kauzuli "poufne"
  • Znajomość: rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy Kodeks pracy w zakresie dotyczącym przetwarzania danych osobowych, ustawy o urzędzie Ministra Obrony Narodowej, ustawy o ochronie informacji niejawnych, ustawy o kontroli w administracji rządowej, rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej, norm systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji: PN-ISO/IEC 27000, 27001, 27002, 27005, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, zarządzania innymi, planowania i organizowania, poszukiwania rozwiązań, komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe