Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

p.o. Dyrektor Ośrodka Preadopcyjnego

Fundacja GAJUSZ

Łódź

399 dni temu

Ogłoszenie numer: 2632605, z dnia 2019-08-28

Fundacja Gajusz, działająca od ponad 20 lat na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, jest jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Prowadzimy hospicjum domowe, stacjonarne i perinatalne. W Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia wsparciem obejmujemy całe rodziny.

Jesteśmy po to, aby Dzieci nie były same.

Od 2016 roku prowadzimy TULI LULI Interwencyjny Ośrodek Pre-adopcyjny – jest to jeden z dwóch takich ośrodków w kraju, a jedyny na terenie województwa łódzkiego i ościennych. Pracujemy w rytmie naszych Maluchów, Tuli Luli jest tymczasowym domem dla maleństw pozostawianych w szpitalach przez rodziców biologicznych. W ciągu roku w naszym Ośrodku przebywa prawie 50 Dzieci. Potrzebują naszej troski i zaangażowania, ponieważ wkroczyli w życie z największą możliwą traumą – porzucenia, któremu niekiedy towarzyszy niepełnosprawność lub choroba. Naszym głównym zadaniem jest minimalizacja tej traumy i stwarzanie warunków jak w prawdziwym domu – o to stara się w ciągu 24 godzin/ 7 dni w tygodniu wspaniały Zespół Wychowawców, Opiekunów.

Poszukujemy osoby, która w zastępstwie objęłaby stanowisko p.o. Dyrektor zarządzający pracą Tuli Luli i nadzorującego wykonywanie obowiązków związanych z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

p.o. Dyrektor Ośrodka Preadopcyjnego

Miejsce pracy: łódzkie / Łódź

 

Opis stanowiska

Osoba na stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za:

 • koordynację pracy ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli, zapewnienie sprawnego funkcjonowania w systemie 24h/7,
 • nadzór nad poprawnością i zgodnością działań z wymogami prawnymi (w ramach realizacji wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej),
 • zapewnienie właściwej opieki Dzieciom, w tym tworzenia "Księgi życia", jak również współpracę z rodzinami biologicznymi, zastępczymi, adopcyjnymi (w ramach realizacji Modelu pracy z rodziną),
 • współpracę z RCPS i innymi instytucjami w Polsce,
 • przygotowywania sprawozdań, raportów, tworzenie i kontrola realizacji budżetu.

Wymagania

Wymagania na to stanowisko Dyrektora Ośrodka Interwencyjno-Opiekuńczego zostały określone przez ustawodawcę w Ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pracy zastępczej, z którą należy się zapoznać. Dodatkowo szukamy osoby dobrze zorganizowanej i posiadającej doświadczenie w zarządzaniu ludźmi (w tym samodzielnymi specjalistami). Bardzo dobre umiejętności komunikacji oraz łatwość nawiązywania kontaktów pomogą we współpracy z rodzinami a także z jednostkami kontrolnymi. Świadomość pracy dla dobra Dzieci jest warunkiem koniecznym, aby realizować zadania na stanowisku.

 

Chcemy odpowiedzialnie wybrać osobę, dlatego nasz proces rekrutacyjny będzie składał się z kilku etapów. Po złożeniu przez Ciebie aplikacji zadzwonimy i przeprowadzimy krótką rozmowę wstępną. Następnie wybrane osoby zaprosimy do nas do siedziby Fundacji na spotkanie weryfikujące umiejętności zarządcze. W trzecim etapie zorganizujemy spotkanie z Zarządem.

Oferujemy

 • współpracę z profesjonalnym zespołem,
 • zaplanowany proces wdrożenia do pracy,
 • rozwój zawodowy, a także samodzielność podejmowania decyzji i możliwość działania,
 • stałe warunki współpracy,
 • wsparcie psychologów, prawników, pracowników socjalnych oraz terapeutów,
 • pracę w przyjemnej atmosferze i domowych warunkach.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.