Zobacz więcej ofert pracy

Programista Systemów Wbudowanych / Embedded

ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.
Wrocław, ul. Stargardzka
specjalista mid / senior
pełny etat
umowa o pracę / kontrakt B2B
praca stacjonarna
571 dni temu

Chcesz, aby Twoja praca miała znaczenie? W Enigma SOI zapewniamy bezpieczeństwo Państwu, Instytucji, Obywatelowi w formie sprzętowej i aplikacyjnej. Dołącz do nas na stanowisku:

Miejsce pracy: Wrocław, ul. Stargardzka

Używamy: C, C++, Python, Yocto, UNIX/Linux, RTOS, ARM, Xilinx MPSoC, Gitlab CI/CD, Agile

O projekcie: Nowa generacja szyfratorów IP dla wojska oraz administracji rządowej.

O zespole:

W Pionie Systemów Wbudowanych zajmujemy się projektowaniem oraz rozwojem urządzeń kryptograficznych. Urządzenia są wykorzystywane przez Służby, Administrację oraz podmioty gospodarcze przetwarzające informacje niejawne. Co ważne są od podstaw projektowane w naszej Firmie. Wykorzystujemy zarówno niskoprądowe mikrokontrolery z zaawansowanymi mechanizmami zarządzania energią, rozbudowane procesory aplikacyjne CPU/APU pracujące pod kontrolą systemów klasy Linux/Unix, jak i układy programowalne FPGA oraz FPGA-SoC.
Poszczególne zespoły projektowe liczą 5-8 osób, praca w nich odbywa się zgodnie z metodologią Agile. Wykorzystujemy narzędzia wspierające tworzenie i utrzymywanie kodu (w tym CI/CD) oraz wspierające zarządzanie projektem (Redmine). W każdym zespole znajdują się doświadczeni inżynierowie. Promujemy dzielenie się wiedzą oraz budowanie kompetencji naszych pracowników. Wykorzystujemy nowoczesne technologie embedded, jak również algorytmy i protokoły kryptograficzne.

Profil:
  • wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne
  • minimum 3 lata komercyjnego doświadczenia na podobnym stanowisku
  • bardzo dobra znajomość Yocto Project
  • dobra znajomość języków programowania C, C++
  • doświadczenie komercyjne w programowaniu systemowym Linux/UNIX
  • doświadczenie w integracji komponentów z CI/CD
  • umiejętność programowania na poziomie jądra systemu
  • wiedza z zakresu sieci komputerowych
  • wiedza związana z zagadnieniami dot. kryptografii/ cyberbezpieczeństwa
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne czytanie dokumentacji technicznej
Mile widziane:
  • doświadczenie w pracy z systemami RTOS, np. FreeRTOS
  • znajomość języka programowania Python
Zadania
  • współudział w projektowaniu architektury software’u w rozwiązaniach embedded
  • tworzenie oraz testowanie wysokiej jakości kodu źródłowego
  • nadzór nad jakością, utrzymywanie oraz rozwój istniejących projektów
  • recenzowanie kodu źródłowego w dziedzinach w których jest ekspertem
  • udział w procesie testów i weryfikacji jakości urządzeń
  • uczestnictwo w tworzeniu dokumentacji projektowej
Oferujemy:
  • Rozwój: różnorodne projekty (komercyjne/publiczne/specjalne), praca przy autorskich produktach, code review, regularny feedback, udział w szkoleniach, certyfikacje, narzędzia pracy, wsparcie doświadczonych osób,
  • Równowagę: bezpieczeństwo i stabilizację; umowę o pracę/B2B, praca w modelu hybrydowym, niekorporacyjna atmosfera, zdefiniowany zakres zadań, wydarzenia integracyjne, grupy sportowe,
  • Szacunek dla indywidualności; przyjazna atmosfera pracy, otwartość na pomysły i inicjatywy pracownicze, autonomię
  • Płaską strukturę w organizacji w stu procentach o kapitale polskim,
  • Dodatkowo: Medicover, Multisport, dofinansowanie wypoczynku indywidualnego i obozów/kolonii dzieci.
Administratorem danych w procesie rekrutacji jest Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 116, 02-230 Warszawa, tel. +48 22 570 57 10, email: biuro@enigma.com.pl, dane kontaktowe Inspektora ochrony danych: iod@enigma.com.pl.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się na stronie:

Poznaj

Dlaczego warto wybrać Enigma?

Enigma od 25 lat świadczy usługi w obszarze ochrony informacji, posiadając unikatową wiedzę na polskim rynku. Integralną częścią oferowanych rozwiązań jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo specjalne. Dotyczy ono zarówno rozwiązań sprzętowych i aplikacyjnych, jak i całego obszaru architektury i realizacji wdrożenia. Podstawą systemów tworzonych przez firmę Enigma są opracowane i produkowane własne kryptograficzne rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne. Atutem tych rozwiązań jest stosowanie wysoko rozwiniętych technologii i algorytmów szyfrowych. Wysoką jakość oferowanych urządzeń i aplikacji kryptograficznych potwierdza ponad 40 certyfikatów ABW i SKW z zakresu przetwarzania informacji niejawnych od klauzuli „Zastrzeżone”, przez „Poufne” i „Tajne” do „Ściśle tajne”.

Najważniejszym elementem wszystkich rozwiązań Enigmy jest gwarantowane bezpieczeństwo realizowanych systemów i przetwarzanych w nich informacji. W ofercie podstawowej są rozwiązania dla służb mundurowych, banków i instytucji finansowych, telekomunikacji, aplikacje wspomagające pracę szpitali i jednostek służby zdrowia oraz systemy transportowe. Projektując i realizując systemy bezpieczeństwa korporacyjnego specjaliści Enigmy wykorzystują rozwiązania własne oraz firm trzecich, zapewniając ich niezawodność, gwarantowaną m.in. wieloletnią współpracą z wiodącymi światowymi producentami i dostawcami rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych.