Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
388 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 118494

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje). Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy: Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy związane z nadzorem nad eksportem żywności pochodzenia zwierzęcego.
  • Bierze udział w opracowywaniu projektów instrukcji/wytycznych Głównego Lekarza Weterynarii, a także projektów procedur dotyczących postępowania organów Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie eksportu żywności pochodzenia zwierzęcego.
  • Bierze udział w ustalaniu warunków weterynaryjnych obowiązujących przy wywozie produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do spożycia przez ludzi (wzory weterynaryjnych świadectw zdrowia, opracowywanie kwestionariuszy, tworzenie list specyficznych zakładów zatwierdzonych na kraje trzecie), w celu umożliwienia ich eksportu do państw trzecich.
  • Bierze udział w przygotowywaniu mających na celu zatwierdzenie zakładów produkujących żywność pochodzenia zwierzęcego do eksportu lub utrzymanie uprawnień eksportowych, udział w wyżej wymienionych audytach/kontrolach, opracowywanie wniosków poaudytowych/pokontrolnych oraz uwag do protokołów i raportów poaudytowych/pokontrolnych.
  • Bierze udział we współpracy z instytucjami rządowymi i organizacjami pozarządowymi w sprawach dotyczących wymagań weterynaryjnych przy eksporcie żywności pochodzenia zwierzęcego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne, technologia żywności lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Wiedza: znajomość przepisów unijnych i krajowych dotyczących bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego, znajomość ustawy o IW.
  • Kompetencje: samodzielność, inicjatywa, rzetelność, terminowość, komunikatywność.
  • Umiejętności: bardzo dobra organizacja pracy własnej, pracy w stresie i pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe