Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno-biurowego. Wykonywanie typowych czynności biurowych polegających między innymi na obsłudze monitora ekranowego powyżej 4 godzin dziennie. Podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem, meble i elektryczne urządzenia biurowe. Praca indywidualna, nie wymagająca dużego wysiłku fizycznego, może być wykonywana pod presją czasu. Stanowisko pracy zlokalizowane jest w dziesięciokondygnacyjnym budynku biurowym, z czego pomieszczenia Urzędu Skarbowego w Pruszkowie zlokalizowane są na parterze oraz I, II i III pietrze. Przy głównym wejściu znajduje się podjazd, w budynku są dwie windy osobowe, toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zakres zadań
- Pozyskuje informacje mogące mieć wpływ na powstanie obowiązku podatkowego, w tym o wydatkach i wartości mienia zgromadzonego przez podatnika w celu odpowiedniego wytypowania podmiotów do kontroli.
- Analizuje oświadczenia o stanie majątkowym, z wyłączeniem oświadczeń majątkowych pracowników w celu weryfikacji danych w nich wykazanych.
- Przekazuje wnioski o dokonanie zwrotu podatku od wartości dodanej do właściwych państw członkowskich w celu wymiany informacji z państwami Unii Europejskiej w zakresie prawidłowości wypełniania obowiązków podatkowych.
- Realizuje zadania związane z transakcjami wewnątrzwspólnotowymi oraz na bieżąco obsługuje i analizuje informacje podsumowujące o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach (VAT-UE) w celu wymiany informacji z państwami Unii Europejskiej w zakresie prawidłowości wypełniania obowiązków podatkowych oraz weryfikacji prawidłowości wypełniania obowiązków podatkowych.
- Wymienia informacje podatkowe w celu weryfikacji prawidłowości wypełniania zobowiązań podatkowych.
- Analizuje i dokonuje wymiany informacji podatkowych oraz obsługuje systemy wymiany informacji podatkowych w celu weryfikacji prawidłowości wypełniania zobowiązań podatkowych.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: średniedoświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
- Znajomość Ustawy Ordynacja Podatkowa
- Skrupulatność, dociekliwość i wnikliwość
- Umiejętności analityczne
- Gotowość do uczenia się
- Znajomość obsługi komputera
- W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe