Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Dolnośląskie Wrocław
Samodzielna Księgowa/Księgowy

Green Company sp. z o.o.
Wrocław
praca stacjonarna
5428 dni temu

Ogłoszenie numer: 68252, z dnia 2009-06-22

www.green.wroc.pl

Miejsce pracy: Wrocław

Nr Ref.: 1

Opis stanowiska

  • Uzgadnianie rozrachunków z kontrahentami, kompensaty,
  • Realizacja przelewów bankowych,
  • Rozliczanie kosztowe produkcji,
  • Księgowanie wyciągów bankowych, raportów kasowych, faktur kosztowych, sprzedażowych, WNT i WDT, faktur leasingowych, przychodów i rozchodów, rezerw i rozliczeń międzyokresowych, polis ubezpieczeniowych, rozliczeń walutowych, importu usług, dokumentów magazynowych,
  • RMK, ewidencja i rozliczanie,
  • Środki trwałe, zakupy i sprzedaż, rezerwy, wycena waluty,
  • Analiza i uzgadnianie kont wynikowych i bilansowych zgodnych z zakresem obowiązków na koniec każdego miesiąca,
  • Doświadczenie w opracowywaniu sprawozdań finansowych (rachunek zysków i strat, bilans, rachunek przepływów pieniężnych),
  • Doświadczenie w sporządzaniu comiesięcznych deklaracji CIT, VAT (uzgadnianie rejestrów VAT w zakresie księgowanych dowodów) oraz raportów do GUS,

Wymagania

  • Doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego w firmie produkcyjnej,
  • Uprawnienia do prowadzenia pełnej księgowości
  • Dobra znajomość prawa bilansowego i podatkowego,
  • Praktyczna znajomość przepisów Ustawy o Rachunkowości I międzynarodowych standardów rachunkowości,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT-2, VAT-7, WNT),
  • Znajomość procedur windykacyjnych,
  • Umiejętność obsługi systemu klasy ERP (CDN XL) oraz pakietu MS Office (Word, Excel),
  • Umiejętność sporządzania bilansów,
  • Ewidencja środków trwałych,
  • Kreatywność, samodzielność działania,
  • Umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

  • Pracę w stabilnej Firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • Pracę w ciekawej i rozwijającej się branży,
  • Ciekawą pracę, rozwijającą umiejętności i wymagającą dużej samodzielności,
  • Atrakcyjne warunki wynagrodzenia.