Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Kozienice
SAMODZIELNY KSIĘGOWY

Enap S.A.
Kozienice
praca stacjonarna
4923 dni temu

Ogłoszenie numer: 124223, z dnia 2010-11-29

Rozwijająca się firma budowlano-montażowa branży aparatury kontrolno-pomiarowej, przygotowująca się do uruchomienia działalności produkcyjnej poszukuje wysoko wykwalifikowanego, ambitnego pracownika Działu Księgowości, który po kilku miesiącach wdrożenia będzie gotów objąć stanowisko Głównego Księgowego.

Miejsce pracy: Kozienice

Opis stanowiska

  • odpowiedzialność i nadzór nad prowadzeniem pełnej księgowości spółki
  • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych;
  • sporządzanie sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych;
  • zamknięcie miesiąca, kwartału, roku;
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz politykę podatkową spółki, monitorowanie zmian w przepisach;
  • współpraca z urzędami, audytorami, nadzór nad dokumentacją przygotowywaną na potrzeby urzędów, audytorów;
  • przygotowanie do aplikacji nowego systemu finansowo-księgowego i jego wdrożenie przygotowywanie analiz i raportów na potrzeby wewnętrzne;
  • aktywna kooperacja z innymi działami organizacji, wsparcie w zakresie przepisów podatkowo-księgowych;
  • organizacja i zarządzanie pracą działu księgowego.

Wymagania

  • wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość);
  • min.10 lat doświadczenia w księgowości, w tym min. 3 na podobnym stanowisku w firmie z branży budowlano-montażowej (rozliczenie długoterminowych umów budowlanych) lub produkcji;
  • biegła znajomość zasad księgowości, przepisów prawa bilansowego i podatkowego, biegła znajomość Ustawy o podatku VAT, CIT i rachunkowości;
  • znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości;
  • bardzo dobra organizacja pracy;
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność.
  • znajomość zasad rozliczania dotacji UE,
  • gotowość do poszerzania wiedzy w w/w zakresie