Praca Kozienice

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 453

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  2 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  2 godz.

Praca w Kozienicach

Kozienice leżą w południowo-wschodniej części Polski, w województwie mazowieckim, nad dopływającą do Wisły rzeką Zagożdżonką. Są siedzibą administracji powiatu kozienickiego oraz miejsko-wiejskiej gminy – jedynej w powiecie (pozostałe to gminy wiejskie).

Kozienice pełnią funkcję ważnego w skali regionu i kraju węzła komunikacyjnego. Przecinają się tutaj drogi krajowe: nr 48 (łącząca Tomaszów Mazowiecki i Kock) i nr 79 (wiodąca z Warszawy do Bytomia). Tuż za południową granicą miasta rozpoczyna się też droga wojewódzka nr 737 (relacji Aleksandrówka – Radom).

Kozienice, woj. mazowieckie

Co ma do zaoferowania tutejszy rynek zatrudnienia? W jakich branżach dostępna jest praca w Kozienicach? Jakie zawody są najbardziej deficytowe, a kto może mieć trudności ze znalezieniem tu wakatu?

Kozienice – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

W Kozienicach mieszka ok. 17 tys. osób. Powierzchnia miasta wynosi 10,45 kilometra kwadratowego.

Kozienice (woj. mazowieckie) leżą między Warszawą i Radomiem. Od stolicy Polski dzieli je prawie 90 km, od Radomia – 38 km. Inne niedalekie ośrodki miejskie to Pionki (18 km), Dęblin (28 km), Zwoleń (29 km), Łaskarzew (32 km), Ryki (39 km) oraz Warka (39 km).

Malownicze położenie miejscowości, Puszcza Kozienicka wraz z rezerwatami przyrody, zabytki, a wśród nich okazały zespół pałacowo-parkowy sprawiają, że w Kozienicach turystyka ma idealne warunki do rozwoju. Miasto dysponuje bazą gastronomiczno-noclegową i nowoczesnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi. To przyjazne miejsce do życia i ciekawa destynacja na urlop. Dopełnieniem atrakcji jest oferta kulturalno-rozrywkowa miasta. Każdego roku w Kozienicach odbywa się około 200 imprez, z których najbardziej znane to Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka czy Dni Puszczy Kozienickiej.

Kozienice mają status administracyjny gminy miejsko-wiejskiej. Należy do niej 36 sołectw i 6 komitetów osiedlowych. Gmina zajmuje obszar niemal 246 kilometrów kwadratowych.

Powiat kozienicki tworzą gmina miejsko-wiejska Kozienice oraz sześć gmin wiejskich: Garbatka Letnisko, Sieciechów, Magnuszew, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą.

Rynek pracy, oferty pracy – Kozienice

Rynek pracy w województwie mazowieckim cechuje się dużym zróżnicowaniem terytorialnym. W Warszawie i przyległych do niej powiatach stopa bezrobocia jest rekordowo niska. Są jednak także powiaty, w których bezrobocie stanowi bardzo poważny problem. W powiatach wysuniętych na południe województwa stopa bezrobocia we wszystkich powiatach przekracza 10%. Wg danych GUS we wrześniu 2020 r. wynosiła ona:

 • 10,5% w powiecie kozienickim,
 • 10,1% w powiecie lipskim,
 • 11,1% w powiecie zwoleńskim.
 • 12,5% w Radomiu,
 • 17,9% w powiecie radomskim,
 • 16,8% w powiecie przysuskim.

Dla porównania, w omawianym miesiącu stopa bezrobocia dla Polski wynosiła 6,1%, dla województwa mazowieckiego – 5,1%.

Działający w Kozienicach urząd pracy mieści się przy ul. Zdziczów 1. Obsługuje mieszkańców całego powiatu. Wg danych urzędu we wrześniu zarejestrowanych było 2497 osób bezrobotnych.

Wśród aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu największą popularnością w powiecie cieszyły się staże, a także roboty publiczne i prace interwencyjne. 

Mimo sporego bezrobocia w powiecie kozienickim są jednak zawody, których przedstawiciele nie muszą martwić się o brak ofert zatrudnienia. W badaniu Barometr zawodów – prowadzonym z inicjatywy resortu pracy – wskazano 16 grup zawodów uważanych w powiecie kozienickim za deficytowe. Należą do nich:

 • pracownicy budowlani: kierownicy budowy, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych,
 • pracownicy sektora usług medycznych: pielęgniarki i położne, fizjoterapeuci i masażyści,
 • pracownicy branży metalowej: spawacze, ślusarze,
 • geodeci i kartografowie,
 • kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
 • kosmetyczki,
 • kucharze,
 • magazynierzy,
 • nauczyciele języków obcych i lektorzy,
 • samodzielni księgowi.

Z drugiej strony w Kozienicach praca może być trudna do znalezienia dla pracowników administracyjnych i biurowych. W tej dziedzinie panuje duża konkurencja wśród kandydatów.

Wg danych GUS (stan na 30 września 2020 r.) w rejestrze REGON widnieje 1637 podmiotów gospodarki narodowej, z czego:

 • 1552 mikrojednostki, zatrudniające 0-9 pracowników,
 • 61 małych, z kadrą rzędu 10-49 osób,
 • 21 średnich, liczących od 50 do 249 zatrudnionych,
 • 3 duże, generujące między 250 a 999 miejsc pracy. 

Dwa z trzech dużych zakładów pracy należą do sektora publicznego.

Kozienice to ośrodek handlowo-usługowy, z rozwiniętą branżą budowlaną oraz przetwórstwem przemysłowym. Do największych kozienickich pracodawców zaliczają się Elektrownia Kozienice, zlokalizowana w pobliskich Świerżach Górnych, fabryka artykułów biurowych, Spółdzielnia Inwalidów, produkująca m.in. opakowania drewniane i foliowe, sztuczne choinki. Wiele miejsc pracy generują też zakłady przetwórstwa spożywczego – masarnia, mleczarnia, przetwórnia owoców i inne.

PUP Kozienice:

Adres: ul. Zdziczów 1, 26-900 Kozienice
E-mail: wako@praca.gov.pl
Telefon: (48) 614-66-99

Szukaj pracy w mieście