Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Fizyk Warszawa
Samodzielny referent inżynieryjno-techniczny do rozwoju technik badawczych

Uniwersytet Warszawski
Warszawa
specjalista mid / senior
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
357 dni temu

Wydział Fizyki UW poszukuje osoby na stanowisko samodzielnego referenta inżynieryjno-technicznego do rozwoju technik badawczych w nowocześnie wyposażonym laboratorium typu cleanroom.

Podstawowym obowiązkiem osoby będzie obsługa skaningowego mikroskopu elektronowego (SEM) / mikroskop ze skupioną wiązką jonów Ga+ (FIB) należącym do zespołu Laboratoria Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych Uniwersytetu Warszawskiego (LaNSP).

Praca będzie wykonywana w budynku Centrum Nowych Technologii UW.

Zakres obowiązków:
  • obsługa mikroskopu Thermo-Fischer Scientific (FEI) Helios Nanolab 600. Zarówno trybu skaningowego mikroskopu elektronowego (SEM) jak i trybu ze skupioną wiązką jonów Ga+ (FIB);
  • preparatyka próbek do transmisyjnego mikroskopu elektronowego (TEM) - zarówno za pomocą FIB jak i klasycznej mechanicznej preparatyki próbek;
  • rozwijanie i opieka nad innymi technikami nanofabrykacji dostępnymi w laboratorium (m.in. trawienie jonowe, litografia elektronowa i UV);
  • zapewnienie optymalnego działania urządzeń (konserwacja aparatury badawczej, rozwiązanie problemów technicznych, zlecenia naprawy, kontakty z serwisem);
  • opracowywanie i regularne dostosowywanie standardowych parametrów procesowych;
  • doskonalenie procesów technologicznych;
  • prowadzenie szkoleń stanowiskowych dla użytkowników Laboratorium;
  • asystowanie i doradzanie użytkownikom;
  • pisanie raportów oraz wykonywanie innych czynności zgodnie z przydzielonymi zadaniami.
Wynagrodzenie:
  • 115 000 PLN / rok pełnego wynagrodzenia, łącznie z kosztami pracodawcy.
Warunki zatrudnienia:
  • Pełny etat
  • Planowany początek zatrudnienia najwcześniej od 01.07.2023.
  • Umowa do 31.12.2024, z możliwością przedłużenia o rok.
Profil kandydata, wymagania, kwalifikacje:
  • tytuł co najmniej magistra z dziedziny nauk fizycznych, inżynierii materiałowej lub specjalności pokrewnej (uzyskany najpóźniej przed początkiem zatrudnienia);
  • silna motywacja do rozszerzenia kompetencji w zakresie mikroskopii elektronowej jak i preparatyki TEM;
  • umiejętność rozwiązywania problemów oraz duża dbałość o szczegóły;
  • umiejętność pracy z naukowcami i studentami na wszystkich poziomach;
  • umiejętność radzenia sobie z trudnymi zadaniami w szybko zmieniającym się środowisku;
  • doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
Dodatkowe atuty:
  • doświadczenie w pracy z mikroskopami elektronowymi (SEM, FIB, TEM);
  • wcześniejsze doświadczenie w obszarze preparatyki TEM;
  • wcześniejsze doświadczenie w jednostkach zarządzających aparaturą naukowo-badawczą wykorzystywanej przez wielu użytkowników;
  • doświadczenie dydaktyczne, praca ze studentami.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji