Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Dolnośląskie Wrocław
Samodzielny referent

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Wrocław
praca stacjonarna
23 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 137111

Warunki pracy

  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
  • Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej
  • Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym
  • Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe
  • Bieżący kontakt z klientem zewnętrznym i wewnętrznym
  • Budynek biurowy 5 piętrowy
  • Wydzielona ilość miejsc parkingowych przy budynku dla pracowników
  • Na parkingu przy budynku, znajdują się miejsca dla osób niepełnosprawnych
  • Wejście do budynku od strony drogi łącznika ulic Ostrowskiego i Klecińskiej przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych,
  • Tylko na parterze jest toaleta dla osób niepełnosprawnych
  • Dojazd na wszystkie piętra windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych
  • Zaplecze socjalne

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania podatkowe w celu zapewnienia prawidłowego orzecznictwa podatkowego
  • Wnioskuje o zabezpieczenie wykonania zobowiązań podatkowych w celu zminimalizowania ryzyka ich niewykonania
  • Wydaje postanowienia w sprawach przedłużenia terminu zwrotu podatku celem weryfikacji złożonych deklaracji ze stanem rzeczywistym
  • Orzeka w zakresie zgody lub odmowy wydania zgody na przekazanie środków z rachunku VAT w celu prawidłowej realizacji zadań komórki organizacyjnej
  • Ewidencjonuje wydane rozstrzygnięcia w odpowiednich ewidencjach bądź rejestrach w celu dostarczenia aktualnej informacji o wydanych rozstrzygnięciach

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego od 0,5 roku do 1 roku w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego
  • Komunikatywność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe