Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji mobilnych .NET MAUI

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki aplikacji mobilnych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja widoków biznesowych aplikacji mobilnych zgodnie z dostarczonymi projektami graficznymi, implementacja...
Zobacz więcej ofert pracy

Senior Android Developer

Recruit.pl
Wrocław
praca stacjonarna
2138 dni temu

Beep. We are recruiting best IT / ICT talents since 2006

Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: PRS/WW/06/2018
Zadania:

For Our Client IT company from UK / Oksford Area, which provides a total IT platform for transport companies to manage their labelling, orders, billing, customer services and delivery processes we are searching for talented Android Developer or Senior Mobile Developer. The software has the most extensive functionality in the market with a modern user interface and is built upon robust and hugely scalable architecture and project is to bring those functionalities to mobile platform. Senior developent role in a new scalable projekct of mobile SaaS logistics software platform for large carriers, retailers and national providers.

Wymagania:
  • Minimum 2 years of proven expertise in Android Mobile Apps development as medior and nice to have senior level mobile apps expience preferably with hybrid platform (IOS / Android),
  • Solid working English – both understanding and communicating, fluent English is a plus,
  • Agile / Waterfall / Scrum methodologies expertise,
  • Long term employment motivated,
  • Self-motivated with a committed and focussed work ethic. Looking for a career with a dynamic company,
  • Higher Education / Computer Programming Education / Logistics / Economics.
Oferujemy:
  • Salary range 3000 - 5000 EURO (negotiable) / mo B2B or full employment (PL or UK based, relocation option to UK / Oksford),
  • Development with dynamic growing company in a long term cooperation,
  • Interesting project and key, long term role in development team.