Najnowsze oferty pracy

  • Architekt it w zespole rozwoju iko

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Na co dzień w naszym zespole: odpowiadasz za przygotowywanie architektury dla nowych, złożonych projektów w największych aplikacjach bankowości elektronicznej w Polsce, określasz wymagania dotyczące projektów: środowisko sprzętowe, infrastruktura, oprogramowanie, dobór narzędzi i...
Zobacz więcej ofert pracy

Software Architect

Capgemini Polska Sp. z o.o.
Wrocław
praca stacjonarna
2254 dni temu

Miejsce pracy: Wrocław

Nr. ref.: 02/76/Wro

Opis stanowiska:

Poszukujemy doświadczonych architektów do projektów IT . Klienci, dla których pracujemy, należą do największych oraz najbardziej wpływowych firm sektora finansowego na rynku USA oraz Europy, a w swoim portfolio posiadają bardzo szeroki wachlarz systemów i aplikacji. Ich rozwój wymaga całościowego podejścia uwzględniając wszystkie warstwy (full stack) oraz kompletny cykl rozwoju oprogramowania.

Jako Software Architect będziesz mieć możliwość tworzenia rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych trendów świata IT. Aplikacje, którymi będziesz się opiekować wraz z zespołem, będą w różnym stadium rozwoju. Głównym celem będzie transformacja dotychczasowych rozwiązań do nowszych oraz sprawdzonych technologii. W zakresie prac nad aplikacjami są m.in. transformacje z Monolith do Microservice, Java EE i nodeJS (backend), technologie webowe Angular (frontend), bazy danych z SQL do noSQL, rozwiązania w chmurze, rozpoznanie i zastosowanie Machine Learning oraz Artificial Inteligent.

Ponadto będziesz odpowiadać za pełny cykl wytwarzania oprogramowania, rozpoczynając od zbierania wymagań, projektowanie, implementacje, weryfikacje, aż po wdrożenie i utrzymanie. Do Twoich obowiązków należeć będzie ścisła współpraca z architektami i specjalistami klienta oraz lokalnym, dedykowanym zespołem programistów, testerów i analityków.

Współpracę z klientami budujemy w oparciu o wspólne zrozumienie i wspólne kształtowaniem przyszłego rozwiązania. Dlatego też następnym krokiem w Twoim kształceniu będzie architektoniczne i merytoryczne wsparcie sprzedaży, projektowanie procesów biznesowych oraz analiza wymagań.

Do Twoich głównych obowiązków jako Software Architekt należeć będzie:

  • projektowanie architektury i doradztwo technologiczne,
  • ustanawianie projektowych standardów implementacyjnych,
  • zapewnienie jakości oraz wdrażanie dostarczanych rozwiązań,
  • podział oraz delegacja zadań w dedykowanym zespole projektowym,
  • kształcenie i rozwój współpracowników oraz podnoszenie własnych kwalifikacji,
  • wdrażanie nowych technologii do zarządzanych aplikacji.

Zestaw procesów oraz przykładowych narzędzi używanych podczas codziennej pracy:

  • Microservice (REST api, Message Queue broker RabbitMQ);

  • Development (Java, JavaScript, Bitbucket Git, Maven, Ant, Gradle);

  • Continuous Integration (Jenkins as a code Groovy, Docker, SonarQube);

  • Continuous Delivery (Nexus, Artifactory, IBM UrbanCode, Docker Swarm);

  • Infrastruktura IT (OpenStack, Citrix, XenServer, Linux, WindowsServer);

  • Środowisko testów automatycznych (Java Selenium, JavaScript Protractor, Jmeter, LeanFT).

Profil idealnego kandydata:
  • minimum 6-letnie doświadczenie zawodowe w tworzeniu systemów przy wykorzystaniu JAVA lub technologii webowych;
  • umiejętność projektowania rozwiązań w dużych systemach informatycznych poparta konkretnymi przykładami samodzielnie zaprojektowanych rozwiązań;
  • chęć poznawania nowych technologii i zdobywania nowych umiejętności;
  • implementacja dobrych praktyk z dziedziny DevOps (Continuous Integration, Continuous Delivery, Test Driven Development);
  • zarządzanie infrastrukturą IT (Linux, Windows Server);
  • bardzo dobra znajomość procesu wytwarzania oprogramowania - Software Delivery Life Cycle;
  • umiejętność efektywnej współpracy w ramach zespołów zwinnych;
  • łatwość nawiązywania kontaktów, szczerość i umiejętność współpracy w zespole;
  • ukończone studia inżynierskie lub magisterskie z dziedziny nauk ścisłych;
  • wysoka kultura osobista;
  • dobra znajomość języka angielskiego.
Oferujemy:
  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • udział w prestiżowych projektach międzynarodowych;
  • atrakcyjne warunki finansowe;
  • prywatną opiekę medyczną;
  • pakiet ubezpieczeniowy;
  • dodatkowe świadczenia w ramach pakietu socjalnego, w tym m.in. kartę Multisport, dofinansowanie zajęć sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, kickboxing), bilety do kina i inne;
  • wyjazdy integracyjne;
  • szkolenia zawodowe i językowe;
  • możliwość elastycznego dostosowania czasu pracy;
  • przyjazną atmosferę w pracy;
  • wsparcie w relokacji;
  • dużą liczbę realizowanych projektów, która umożliwia ich ewentualną zmianę;
  • bezpłatne miejsca parkingowe dla pracowników;
  • umowę o pracę na czas nieokreślony od pierwszego dnia pracy.
„Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne. Ochrona danych osobowych jest jedynym z naszych najważniejszych priorytetów. Przetwarzamy je w sposób odpowiedzialny, ograniczamy gromadzenie i dostęp do nich, w szczególności w odniesieniu do osób, które uczestniczyły w obecnych lub będą uczestniczyć w przyszłych procesach rekrutacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie informację o celach i zasadach przetwarzania przez Capgemini Polska Sp z o. o. danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach. Komplet informacji znajdziesz pod niniejszym adresem strony internetowej.“