Specjalista ds. Controllingu

thomas praefab Wrocław Sp. z o.o.

Wrocław

37 dni temu

Ogłoszenie numer: 3383688, z dnia 2020-07-05

Producent prefabrykatów budowlanych, część niemieckiego koncernu z branży budowlanej, poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: dolnośląskie / Wrocław

Opis stanowiska

  • analityczne pośrednictwo między finansami, sprzedażą i produkcją
  • praca nad ciągłym doskonaleniem naszych instrumentów kontroli, biznesplanów oraz pozostałych istotnych dla przedsiębiorstwa wskaźników KPI
  • sporządzanie bieżących i okresowych raportów controllingowych, w tym analizy miejsca powstawania kosztów
  • analiza narzędzi zarządczych i struktury kosztów w Plan/Jest
  • kontrola wdrażania standardów i planów w obszarze produkcji, dostawy i montażu prefabrykatów
  • przeprowadzanie analiz finansowych i analiz odchyleń oraz tworzenie na ich podstawie planów działania
  • wsparcie przy tworzeniu rocznego sprawozdania finansowego
  • optymalizacja procesów raportowania, jak również sporządzanie szablonów decyzyjnych dla zarządu w zakresie Państwa obowiązków

Wymagania

  • wykształcenie ekonomiczne, zainteresowanie controllingiem
  • mile widziane kilkuletnie solidne doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, najlepiej w sektorze produkcyjnym materiałów budowlanych
  • obszerna wiedzy nt. przygotowywania miesięcznych sprawozdań finansowych, doświadczenie z rachunkiem kosztów
  • dobra znajomość programu SAP w R/3 (FI/CO) i bardzo dobra znajomość Pakietu MS-Office
  • analityczne metody postępowania oraz umiejętność pracy z liczbami
  • posiadanie kompetencji fachowych, metodycznych oraz wdrożeniowych
  • sumienność, komunikatywność, asertywność oraz kompetencje decyzyjne
  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie jest warunkiem koniecznym
  • dopełnieniem profilu będzie umiejętność niezależnej i zorientowanej na wyniki pracy

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na postawie umowy o pracę w dobrze prosperującej i prężnie rozwijającej się firmie
  • ciekawe ambitne zadania w motywującym środowisku pracy
  • bezpieczeństwo finansowe i socjalne
Specjalista ds. Controllingu to osoba, która uczestniczy w przygotowaniu budżetu i kontroluje jego realizację. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: uczestnictwo w procesie przygotowania budżetu rocznego, forecastu lub planu wieloletniego, monitorowanie wykonania budżetu, sporządzanie analiz ekonomicznych, ocenianie sytuacji finansowej, współpracuje z innymi działami w zakresie analiz ...
Praca Specjalista ds. Controllingu