Specjalista ds. koordynacji wolontariatu

Muzeum Historii Polski

Warszawa

6 dni temu

Ogłoszenie numer: 4538694, z dnia 2021-05-04

 Muzeum Historii Polski w Warszawie poszukuje pracownika w Dziale Edukacji na stanowisko:

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: MHP/EDU-W/04/2021

Opis stanowiska

Charakterystyka stanowiska: Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za współtworzenie i realizację kompleksowej oferty edukacyjnej muzeum, a w szczególności opracowanie koncepcji działania i koordynację wolontariatu muzealnego, w tym kontakty z wolontariuszami.

Zakres obowiązków

  • opracowanie koncepcji i schematu działania wolontariatu w Muzeum Historii Polski
  • koordynacja pracy wolontariuszy,
  • kontakty z wolontariuszami,
  • współpraca z pozostałymi Działami MHP w zakresie potrzeb wolontariackich,
  • prowadzenie zajęć edukacyjnych,
  • opracowywanie i koordynacja programów edukacyjnych,
  • planowanie harmonogramu i budżetu działań,
  • doskonalenie wiedzy z obszaru edukacji historycznej oraz pedagogiki muzealnej.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe humanistyczne (kierunki historyczne, polonistyczne, kulturoznawstwo),
  • co najmniej 2-letni staż pracy w instytucji kultury,
  • doświadczenie w pracy z wolontariuszami,
  • znajomość zagadnień z zakresu organizacji wolontariatu,
  • doświadczenie zawodowe w koordynacji projektów,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć muzealnych,
  • umiejętność pracy metodą projektową, zarządzania budżetem, tworzenia harmonogramu projektu, pracy w zespole projektowym;
  • co najmniej podstawowa znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury;
  • umiejętność planowania i organizacji pracy,
  • zdolności organizacyjne,
  • wysoka kultura osobista,
  • umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie,
  • odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
  • dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;
  • dobra znajomość języka angielskiego; znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • umowa o pracę, pełny etat,
  • praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • dostęp do świadczeń socjalnych,
  • możliwość skorzystania z pakietu sportowego.

Wymagane dokumenty

  • curriculum vitae
  • list motywacyjny
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska 33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO”

Dokumenty prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@muzhp.pl w terminie do 20 maja 2021 r., w tytule podając numer referencyjny MHP/EDU-W/04/2021

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Klauzula informacyjna:

  • Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest: Muzeum Historii Polski w Warszawie, ul. Mokotowska 33/35, 00-560 Warszawa;
  • Z inspektorem ochrony danych (IOD) można skontaktować się pod adresem e - mail: daneosobowe@muzhp.pl lub telefonicznie 609 004 176.
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Specjalista i nie będą udostępniane innym odbiorcom oraz i nie będą wykorzystywane do procesów rekrutacji na inne stanowiska o ile nie wyrazi Pani/Pan na to zgody.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego.
  • Administrator nie będzie przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej ani przetwarzać danych w sposób zautomatyzowany.
  • Dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od dnia zatrudnienia kandydata na stanowisko, po tym okresie zostaną zniszczone.
  • Na podstawie art. 15 -21  RODO, przysługuje Pani/Panu prawo do:
    • żądania dostępu do swoich danych osobowych oraz otrzymania ich kopii, ich sprostowania (poprawiania), uzupełniania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
    • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie (nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem),
    • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie 00-193, ul. Stawki 2.
  • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.
  • Podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w toku obecnej rekrutacji odbywa się w oparciu o dobrowolnie wyrażoną zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO).
  • Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub innej organizacji międzynarodowej.
  • Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania.

Poznaj

Poznaj stanowisko: Historyk
Historyk zajmuje się dochodzeniem do wiedzy o zdarzeniach, które już zaistniały. Robi to na podstawie świadectw bezpośrednich, źródeł pisanych lub wyników badań nauk pomocniczych historii. Bada zjawiska i procesy zachodzące w dawnych czasach, analizuje je i stara się ułożyć w ciąg przyczynowo-skutkowy.Podstawowym materiałem źródłowym w pracy historyka są zachowane dawne druki, dokumenty, gazety, ...
Praca Historyk