Specjalista ds. nadzoru inwestycyjnego [rekrutacja prowadzona online]

mBank S.A.

Warszawa

6 dni temu

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Przekonaj się jakie będą Twoje powody
do radości!

mBank ostrzega:
Inspirujemy każdego dnia!

Specjalista ds. nadzoru inwestycyjnego [rekrutacja prowadzona online]

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: SPE/37/0520

Twój zakres obowiązków będzie wyglądał następująco:

  • monitorowanie zmian w przepisach prawa związanych z wykonywaniem działalności z art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie, ustawy o ofercie publicznej, prowadzeniem rachunków papierów wartościowych (działalność powiernicza) oraz w zakresie pełnienia funkcji depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych oraz w zakresie benchmarków (np. WIBID/WIBOR); monitorowanie regulacji UE w powyższym zakresie
  • prowadzanie kontroli działań jednostek mBanku oraz wizyt nadzorczych w spółkach w zakresie zgodności ich działalności z przepisami prawa, analiz dokumentacji, przeciwdziałania manipulacjom na rynku, relacji z klientami, transakcji banku i pracowników banku
  • prowadzenie testów pionowych w ramach systemu kontroli wewnętrznej
  • odsłuchiwanie rozmów i analizy komunikacji mailowej pracowników
  • prowadzenie doradztwa dla jednostek mBanku
  • opiniowanie regulacji wewnętrznych mBanku, w tym analizy pod kątem potencjalnych konfliktów interesów i zagrożeń fraudowych
  • sporządzanie raportów okresowych z działań nadzorczych dla organów mBanku oraz dla organów nadzoru oraz realizacja innych obowiązków informacyjnych
  • udział w realizacji obowiązków informacyjnych mBanku jako spółki giełdowej oraz podmiotu prowadzącego działalność maklerską, inwestycyjną (art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie) oraz jako banku powiernika; monitorowanie zmian przepisów prawa polskiego i UE w powyższym zakresie
  • współpraca z Commerzbankiem w zakresie wprowadzania wspólnych standardów oraz działań dostosowawczych do nowych przepisów prawa (UE lub amerykańskiego)

Masz to COŚ?

  • masz wyższe wykształcenie w zakresie finansów lub prawa
  • posiadasz doświadczenie związane z nadzorem nad zgodnością z prawem oraz w zakresie: obrotu instrumentami finansowym działalności depozytariusza/ kontrybucji stawek na potrzeby fixingów/ organizacji i wykonywania działań kontrolnych
  • znasz przepisy w zakresie rynku kapitałowego, obrotu instrumentami finansowymi (znajomość istoty usług i instrumentów finansowych), działań compliance
  • swobodnie pracujesz z aplikacjami MS Office
  • komunikujesz się w j. angielskim, znasz słownictwo z zakresu rynków finansowych
  • praca pod presją nie jest Ci straszna
  • cechuje Cię skrupulatność i rzetelność
  • lubisz pracę zespołową, chętnie dzielisz się swoimi pomysłami, łatwo budujesz relacje

Poznaj

mBank S.A.

Dlaczego warto wybrać mBank?

mBank to przede wszystkim ludzie, których łączy współpraca zorientowana na zrozumienie i celne odpowiadanie na potrzeby klientów oraz odpowiedzialność za ich zadowolenie.

Od lat mBank jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Dziś wyznaczamy standardy rozwoju bankowości mobilnej i internetowej. Jesteśmy wszędzie, nasza flaga dotarła nawet na ośmiotysięcznik Makalu w Himalajach.

Zastanawiasz się, jaka praca będzie dla Ciebie najlepsza?

Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy właśnie kończysz naukę, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, z nami możesz robić to co Cię interesuje, rozwijać swoje umiejętności i dobrze czuć się w pracy – jesteśmy dla Ciebie.

Tworzymy najbardziej przyjazny i nowoczesny bank w Polsce. Jesteśmy na rynku od 30 lat, mamy już 5,4 mln klientów detalicznych. Zatrudniamy prawie 8 tysięcy osób. Pomyśl, ile ciekawych osób możesz poznać i jak wiele nauczyć się pracując z nami.

Od 2007 roku obecni jesteśmy także w Czechach i na Słowacji. Osiągamy tak wiele dzięki pracy zespołowej i świetnej atmosferze.

Z nami możesz więcej - jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Prowadzimy mFundację która wspiera dzieci i młodzież w nauce matematyki. Chcemy, żeby nasza praca miała sens. Zdobywamy wiedzę, dzielimy się doświadczeniami i szukamy wciąż lepszych, innowacyjnych rozwiązań.

Proces rekrutacji w mBank

KrokZapoznamy się z Twoim CV
KrokZadzwonimy
KrokSpotkamy się
KrokDamy znać, jak Ci poszło
Poznaj stanowisko: Audytor
Audytor uczestniczy w projektach audytowych różnego typu, np. audytu finansowego czy operacyjnego. Audytor sprawdza, czy przedstawione przez firmę sprawozdania finansowe są zgodne z obowiązującymi przepisami. Osoba zatrudniona na tym stanowisku przygotowuje również raporty podsumowujące swoją pracę oraz przedstawia firmie odpowiednie wnioski. Audytor powinien legitymować ...
Praca Audytor