Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. Ochrony Danych Osobowych

Bank Millennium S.A.
Warszawa
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca hybrydowa
410 dni temu

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Miejsce pracy: Warszawa
Obowiązki:
  • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych
  • Opiniowane regulacji wewnętrznych oraz umów zawieranych z kontrahentami oraz klientami
  • Monitorowanie procesów realizacji praw podmiotów danych wynikających z RODO
  • Aktualizacja informacji przekazywanych podmiotom danych, w tym na dedykowanej stronie www o Ochronie Danych
  • Wsparcie Inspektora Ochrony Danych Osobowych w zakresie zadań wynikających z RODO
  • Monitorowanie przestrzegania RODO wewnątrz Grupy Kapitałowej
  • Kontrola przestrzegania innych przepisów Unii Europejskiej lub państw członkowskich o ochronie danych oraz polityk w dziedzinie ochrony danych osobowych
  • Komunikacja z organem nadzorczym oraz osobami, których dane dotyczą w wypadku incydentów bezpieczeństwa danych osobowych
  • Udzielanie informacji osobom, których dane dotyczą spraw związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych
  • Współpraca z jednostkami organizacyjnymi Banku oraz podmiotami grupy kapitałowej w zakresie stosowania wprowadzanych oraz obowiązujących przepisów i regulacji
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, mile widziane o profilu prawniczym
  • Znajomość przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych
  • Wiedza w zakresie ochrony danych osobowych, w tym RODO
  • Znajomość prawa z zakresu krajowych i europejskich przepisów o ochronie danych osobowych
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację
  • Dobra organizacja pracy własnej
  • Samodzielność i konsekwencja w działaniu
  • Mile widziane doświadczenie w obszarze zarządzania bezpieczeństwem informacji
Oferujemy:
  • Umowę o pracę oraz opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej MyBenefit
  • Pracę w systemie hybrydowym
  • Ciekawe i odpowiedzialne zadania
  • Realny wpływ na cele, organizację i efektywność kluczowych procesów w Banku
  • Rozwój zawodowy poprzez pracę nad zróżnicowanymi tematycznie zadaniami, dotyczącymi całego Banku