Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Specjalista ds. promocji i komunikacji

Centrum Nauki Kopernik

Warszawa

12 dni temu

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

poszukuje osoby do pracy na stanowisko:

Specjalista ds. promocji i komunikacji
Warszawa

Przekonani o istotnej roli samodzielnego poznania i rozumienia w procesie uczenia się, stwarzamy warunki sprzyjające uczeniu się przez doświadczanie i refleksji nad tym doświadczeniem. Oferta naszych działań edukacyjnych jest bardzo szeroka i stale ją rozwijamy - dzięki partnerom oraz wspólnie z nimi.
Od stycznia 2018 r. realizujemy wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego program „Nauka dla Ciebie”, zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach obszaru Społecznej Odpowiedzialności Nauki, w celu jej popularyzacji w szkołach z małych miejscowości w całym kraju.
W ramach programu po Polsce podróżują Naukobusy oraz Planetobus. Na program składają się także Letnie Szkoły Prototypowania, ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli oraz komponent badawczy.
Wszystkie informacje o programie na stronach partnerów: CNK i MNiSW.

Zadania:
  • relacje z mediami, głównie lokalnymi w całej Polsce, w zakresie ustalonym z rzecznikiem prasowym CNK:
    • tworzenie i dystrybuowanie komunikatów prasowych oraz gotowych publikacji
    • aranżowanie rozmów w studiach RTV i podczas wydarzeń
    • zapraszanie mediów na wydarzenia realizowane w ramach programu
    • analiza przebiegu procesu komunikacji i dbałość o efektywne budowanie wizerunku programu i CNK;
  • nadzór nad realizacją budżetu promocyjnego i udział w jego planowaniu;
  • pisanie tekstów zw. z programem (np. materiały informacyjne, dyplomy, certyfikaty);
  • współpraca z redaktorami i grafikami, będących pracownikami działu oraz nadzór nad pracą fotografów i ekipy filmowej (firmy zewnętrzne);
  • komunikowanie i promowanie wydarzeń realizowanych w ramach programu w CNK: konkurs dla szkół, gala finałowa konkursu, raport badawczy;
  • komunikowanie programu w kanałach własnych CNK (strona internetowa, Facebook, newslettery),
    w tym aktualizacja treści zw. z programem na stronie internetowej CNK;
  • koordynowanie prac związanych z przygotowywaniem i produkcją materiałów promocyjnych i informacyjnym;
  • nadzór i ścisła współpraca z asystentem programu ds. promocji.
Wymagania:
  • doświadczenie w pozyskiwaniu i utrzymywaniu trwałych relacji z mediami, z naciskiem na media lokalne,
  • doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów (w tym: szacowanie ryzyka, zarządzanie budżetem i monitorowanie jego realizacji),
  • znajomość narzędzi PR i umiejętność wyboru ,
  • minimum 3 lat stażu pracy na stanowiskach związanych z promocją, PR, zarządzaniem projektami,
  • umiejętność godzenia zadań kreatywnych i rutynowych,
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • gotowość do podjęcia zatrudnienia od 1 lipca 2019 r.
Dodatkowym atutem będą:
  • doświadczenie w pracy w agencji PR / reklamowej wyspecjalizowanej w promowaniu projektów edukacyjnych lub społecznych.

Oferujemy:
  • umowę o pracę na czas określony zgodnie z realizacją programu, tj. 1.07.2019 r. – 31.12.2019 r. (z możliwością przedłużenia umowy o kolejny rok w przypadku kontynuacji programu),
  • ciekawe wyzwania zawodowe w prestiżowej instytucji kultury,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • benefity pracownicze (m.in. opieka medyczna, multisport, dofinansowanie nauki języków obcych, ZFŚS).

Wynagrodzenie Wykonawcy finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”, w ramach którego realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus”.

Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 4 stycznia 2019 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2019.

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie CV