Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Specjalista ds. ryzyka rynkowego i ryzyka stopy procentowej

mBank S.A.

Warszawa

19 dni temu

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: SPE/171/1118
Twój zakres obowiązków będzie wyglądał następująco:
  • budowa modeli pomiaru ryzyka rynkowego oraz ryzyka stopy procentowej księgi bankowej
  • kontrola spójności i poprawności wewnętrznych modeli, w tym zgodności tych modeli z wymaganiami regulacyjnymi
  • modelowanie produktów bankowych na potrzeby pomiaru ryzyka rynkowego, ryzyka stopy procentowej księgi bankowej oraz na potrzeby ustalania cen transferowych
  • przygotowanie wymagań merytorycznych oraz funkcjonalnych do systemu do pomiaru ryzyka rynkowego oraz ryzyka stopy procentowej księgi bankowej
  • współpraca z innymi jednostkami banku, w szczególności z jednostkami front-office i zespołem walidacji modeli oraz współpraca z jednostkami Grupy odpowiedzialnym za zarządzanie i pomiar ryzyka
Liczymy, że aplikując do nas masz to COŚ, czyli:
  • doświadczenie w pracy w obszarze zarządzania rynkowym lub ryzykiem stopy procentowej
  • znajomość funkcjonowania rynków finansowych, branży bankowej oraz znajomość instrumentów finansowych i produktów bankowych
  • znajomość metod stosowanych w pomiarze ryzyka np. VaR, BPV, EVE, NII
  • znajomość zagadnień dotyczących struktury bilansu (ALM) oraz działalności handlowej i skarbowej banku, w tym zarzadzania ryzykiem stopy procentowej i rynkowym
  • doświadczenie w tworzeniu metodologii z zakresu zarządzania ryzykiem
  • pracujesz z pakietem MS Office, językami SAS i VBA
  • swobodnie komunikujesz się w j. angielskim
  • jesteś otwarty na ciągłą naukę i nowe wyzwania, lubisz dynamiczną pracę
  • pracujesz z zaangażowaniem i kreatywnością, efektywnie i samodzielnie

Poznaj

mBank S.A.

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Stworzyliśmy najbardziej innowacyjną na świecie platformę bankowości elektronicznej, docenioną prestiżowymi, międzynarodowymi nagrodami. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce. Dowiedz się więcej: https://www.mBank.pl/kariera

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Oceny Ryzyka

Specjalista do spraw oceny ryzyka jest pracownikiem wyspecjalizowanym w analizowaniu i porównywaniu potencjalnego ryzyka, związanego z realizacją danego projektu, finalizacją transakcji lub wdrożeniem produktu czy usługi na rynek. Specjalista opracowuje w odniesieniu do każdego przypadku ekspertyzę, w której zawiera prognozę niesionego za sobą ryzyka finansowego. Specjalista do spraw oceny ryzyka bierze czynny udział w ...
Specjalista ds. Oceny Ryzyka Praca Specjalista ds. Oceny Ryzyka

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (753)
Wałbrzych (45)
Legnica (97)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (208)
Toruń (134)
Lubelskie:
Lublin (244)
Chełm (24)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (889)
Tarnów (60)
Nowy Sącz (77)
Mazowieckie:
Warszawa (2179)
Radom (164)
Płock (112)
Opolskie:
Opole (216)
Nysa (74)