Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Badacz Danych (Data Scientist) Warszawa
Specjalista ds. teledetekcji satelitarnej

Wasat Sp. z o.o.
Warszawa
praca stacjonarna
rekrutacja online
1060 dni temu

Ogłoszenie numer: 4651227, z dnia 2021-05-24

Wasat jest firmą rozwijającą i świadczącą innowacyjne usługi w oparciu o teledetekcję satelitarną, GIS i IT. Poszukujemy pracowników w związku z realizacją projektów badawczo-rozwojowych i wzrostem zapotrzebowania na usługi firmy.

Dołącz do naszego zespołu, jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu nowatorskich rozwiązań we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i polskimi instytucjami naukowymi.

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • planowanie i prowadzenie badań nad zastosowaniem teledetekcji satelitarnej w rolnictwie precyzyjnym i innych dziedzinach;
  • rozwój algorytmów i modeli przetwarzania zobrazowań satelitarnych;
  • pozyskiwanie, przetwarzanie i analiza danych teledetekcyjnych oraz automatyzacja procesów z tym związanych;
  • współpraca z naukowcami i ekspertami;
  • wsparcie rozwoju serwisu FertiSat.com;
  • udział w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie projektów B+R oraz ich późniejsza realizacja;
  • przedstawianie wyników prac badawczo-rozwojowych: wystąpienia konferencyjne, prezentacje na targach i szkoleniach branżowych, sprawozdania w projektach.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe przyrodnicze lub ścisłe;
  • potwierdzone praktyką zawodową umiejętności w zakresie przetwarzania i interpretacji zobrazowań satelitarnych lub lotniczych;
  • znajomość oprogramowania przeznaczonego do analiz teledetekcyjnych i GIS (np. ENVI, ERDAS IMAGINE, SNAP, PolSARpro, ArcGIS, QGIS);
  • umiejętność tworzenia raportów i sprawozdań w projektach B+R;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • potwierdzony publikacjami udział w badaniach naukowych w zakresie teledetekcji;
  • doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów badawczo-rozwojowych (ESA, H2020, NCBR itd.);
  • umiejętność automatyzacji procesów przetwarzania danych (np. ArcGIS Model Builder, FME Workbench, QGIS modeler);
  • doświadczenie w pracy ze zobrazowaniami radarowymi;
  • doświadczenie w zakresie zastosowania teledetekcji w rolnictwie lub analizie roślinności;
  • znajomość wybranych narzędzi: Jupyter Notebook, Python 3, ArcPy.

Oferujemy

  • umowę o pracę na pełny etat;
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności, doświadczenia i zaangażowania;
  • bardzo ciekawą i kreatywną pracę;
  • możliwość szybkiego rozwoju zawodowego;
  • pakiet prywatnej opieki medycznej;
  • życzliwą i spokojną atmosferę pracy;
  • uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach.