Specjalista/specjalistka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Kraków
specjalista / specjalistka (mid)
praca stacjonarna
7 godz. temu
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista/specjalistka
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 166561

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:



  • obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
  • praca administracyjno – biurowa przy użyciu urządzeń, takich jak: komputer, drukarka, kserokopiarka,
  • horyzont czasowy planowania – powyżej 1 miesiąca do 1 kwartału,
  • kontakty zewnętrzne – kilka razy w tygodniu: kontrahenci w zakresie dokonywanej sprzedaży oraz opłat z tyt. wydawanych decyzji za zajęcie pasa drogowego. Beneficjenci wypłacaych odszkodowań w zakresie informacji o realizacji płatności. Kilka razy w miesiącu: kontrahenci w zakresie płatności i uzgodnień sald, współpraca z bankami w celu dokonania uzgodnień wydatków lub wpływów, Urzedy Skarbowe i komornicy w sprawie windykacji wierzytelności. Kilka razy w roku: instytucje kontrolujące - przygotowananie wymaganych do kontroli matriałów. 
  • realizacja zadań obywa się pod nieustanna presją czasu
  • praca biurowa przy komputerze pow. 4 godz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:



  • stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
  • podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem,
  • budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac jednak nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie:


https://www.gov.pl/web/gddkia/deklaracja-dostepnosci

Zakres zadań

  • Dekretuje i księguje zdarzenia gospodarcze, których stroną jest Oddział.
  • Analizuje i uzgadnia zapisy w księgach rachunkowych. Wykonanie zadania wspomagane jest specjalistycznych programem finansowo - księgowym.
  • Przygotowuje sprawozdawczość budżetową i finansową. Wykonanie zadania wspomagane jest specjalistycznych programem finansowo - księgowym.
  • Prowadzi terminową windykację wierzytelności Skarbu Państwa.
  • Weryfikuje zgodność realizowanych dochodów i wydatków oraz zaangażowania środków z planem finansowym.
  • Kontroluje pod względem formalno - rachunkowym dokumenty dotyczące realizowanych operacji gospodarczych i prowadzi obsługę bankową Oddziału.
  • Wystawia faktury sprzedaży i prowadzi ewidencję w zakresie podatku VAT oraz sporządza deklarację rozliczającą podatek VAT.
  • Prowadzi ewidencję księgową majątku rzeczowego Oddziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze finansów lub rachunkowości
  • Znajomość aktów prawnych: Ustawa o rachunkowości, Ustawa o finansach publicznych, Ustawa o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office (Word i Excel).
  • Kompetencje: Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, Rzetelność, Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, Współpraca, Komunikacja,
  • Posiadanie nieposzlakowanej opinii
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z rachunkowości budżetowej
  • Znajomość aktów prawnych: Usatwa Kodeks postępowania administracyjnego.
  • Umiejętność obsługi programu księgowego SAP

Dokumenty i oświadczenia niezbędne

  • CV
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie kandydatki/kandydata o posiadaniu nieposzlakowanej opinii
  • Oświadczenie kandydatki/kandydata, urodzonego przed 1 sierpnia 1972 r., dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. (wzór oświadczenia znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/gddkia/wzory-oswiadczen-dla-kandydatow-bioracych-udzial-w-naborach
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatówKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształceniaKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracyKopie dokumentów potwierdzających przeszkolenie z rachunkowości budżetowej

Termin i miejsce składania dokumentów

Dokumenty należy złożyć do: 2026-08-11 Decyduje data:wpływu oferty do urzędu Miejsce składania dokumentów:
W formie papierowej na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków (z dopiskiem na kopercie: „Specjalista/Specjalistka – F-1”) lub pocztą elektroniczną na adres krakow.rekrutacja@gddkia.gov.pl

Dane osobowe - klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Administrator zbiera i przetwarza Państwa dane osobowe w celu realizacji naboru kandydatów/kandydatek do korpusu służby cywilnej, zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008r. o służbie cywilnej. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/gddkia/rodo-nabory

Aplikuj teraz
 

Podobne oferty

  • Księgowa / Księgowy

    PFTECHNOLOGY SP. z o.o.   Wierzbica    praca stacjonarna
    specjalista / specjalistka mid / senior / junior  umowa o pracę  pełny etat   5 000 - 8 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 godz.
    Zakres obowiązków: Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dekretowanie i księgowanie dokumentów, w tym faktur, wyciągów bankowych oraz dokumentów magazynowych. Weryfikacja dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym. Sporządzanie deklaracji podatkowych...
  • Główny Specjalista / Główna Specjalistka ds. Finansów i Rachunkowości

    "CS NATURA TOUR" Sp. z o.o.   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista / specjalistka mid / senior / ekspert / ekspertka  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 godz.
    Rozpoczęcie pracy: lipiec 2026 Opis stanowiska: Bieżące tworzenie krótko- i długoterminowych planów finansowych oraz prognoz biznesowych. Przygotowywanie pakietów raportów zarządczych oraz analiz finansowych na wewnętrzne potrzeby spółki i grupy kapitałowej. Aktywne wsparcie i...
  • Księgowa / Księgowy

    BIURO RACHUNKOWE ATENA   Warszawa    praca stacjonarna   dziś wygasa
    specjalista / specjalistka mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat   8 000 - 18 000 zł / mies. (w zal. od umowy)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz KPiR zgodnie z obowiązującymi przepisami; Sporządzanie i przygotowywanie deklaracji podatkowych VAT, PIT oraz CIT; Księgowanie i rozliczanie dokumentów finansowo-księgowych (faktury, wyciągi bankowe, kasa, listy płac) Bieżąca...
  • Specjalistka / Specjalista ds. Nieruchomości - Wydział Obsługi Nieruchomości

    Poczta Polska S.A. Sprawdzona firma   Warszawa, ul. Puławska 111b    praca stacjonarna
    specjalista / specjalistka (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Miejsce pracy: Warszawa ul. Puławska 111b, Biuro Utrzymania Nieruchomości, Wydział Obsługi Nieruchomości​ Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę, pełen etat, praca stacjonarna Twoje zadania: nadzór nad prawidłowością prowadzenia ewidencji środków trwałych, nadzór nad prawidłowym...
  • Treasury Expert (m/f/d)

    JTI GBS Poland sp. z o.o. Sprawdzona firma   Warszawa    praca hybrydowa
    ekspert / ekspertka  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    About the position: As Treasury Expert you will be part of Global Treasury / Treasury Middle Office based in Warsaw. In this role you will help ensure the required level of control and compliance with policies and procedures through reporting and analysis across key Middle Office pillars. Main areas...
  • Główny Specjalista / Główna Specjalistka ds. rachunkowości

    Belma Accessories Systems Sp. z o.o.   Białe Błota    praca stacjonarna   dziś wygasa
    specjalista / specjalistka mid / senior / ekspert / ekspertka  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Zakres obowiązków Prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami; Sporządzanie sprawozdań finansowych miesięcznych i rocznych; Sporządzenie noty podatkowej; Przygotowywanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT) Prowadzenie księgi inwentarzowej; Rozliczanie...
  • Ekspert / Ekspertka ds. rachunkowości i sprawozdawczości finansowej

    Praca.pl   Białe Błota    praca stacjonarna
    specjalista / specjalistka mid / senior / ekspert / ekspertka  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    8 dni
    Opis stanowiska: Zapewnienie prawidłowego i terminowego obiegu oraz ewidencji dokumentacji finansowo-księgowej w firmie. Koordynowanie zamknięć miesięcy i roku oraz sporządzanie pakietów sprawozdawczych dla celów zarządczych. Bieżąca weryfikacja i uzgadnianie kont rozrachunkowych oraz...