Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Historyk Warszawa
Specjalista / Specjalistka

Muzeum Historii Polski
Warszawa
praca stacjonarna
1789 dni temu

Ogłoszenie numer: 2486236, z dnia 2019-06-03

Muzeum Historii Polski w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: DBWS/05/2019/MHP

Opis stanowiska

Charakterystyka stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie obiektów cyfrowych.

Zakres obowiązków:
  • pozyskiwanie obiektów cyfrowych na potrzeby wystawy stałej,
  • pozyskiwanie praw autorskich i licencji do obiektów cyfrowych na potrzeby wystawy stałej,
  • wykonywanie kwerendy obiektów cyfrowych na potrzeby wystawy stałej,
  • selekcja obiektów cyfrowych pod kątem ich jakości,
  • prowadzenie bazy obiektów cyfrowych gromadzonych na potrzeby wystawy stałej,
  • nadawania numerów pozyskanym obiektom cyfrowych zgodnie z przyjętym systemem ewidencji oraz ich katalogowanie,
  • przygotowanie obiektów cyfrowych do dalszego udostępniania na potrzeby Muzeum i innych podmiotów,
  • zawieranie umów licencyjnych i innych, niezbędnych do pozyskania obiektów cyfrowych na potrzeby wystawy stałej,
  • nadzór nad zawartymi umowami licencyjnymi,
  • współpraca z działem Organizacyjno-Prawnym w zakresie zawierania umów i innych kwestii formalno-prawnych,
  • współpraca z działem Księgowości w zakresie obiegu dokumentów finansowo-księgowych,
  • odpowiedzialność za obieg dokumentów finansowych, nadzór nad wydatkami i rozliczeniami finansowymi.

Wymagania

  • minimum rok doświadczenia w pozyskiwaniu obiektów cyfrowych, praw autorskich i licencji,
  • wykształcenie wyższe (preferowane: historia, historia sztuki, bibliotekoznawstwo, inne kierunki humanistyczne),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie,
  • podstawowa znajomość przepisów prawnych w zakresie ustaw o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego,
  • dobra znajomość MS Office (w szczególności program MS Excell),
  • dobra organizacja pracy własnej,
  • samodzielność;
  • staranność, dokładność.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • współpracę z zaangażowanym i zmotywowanym zespołem,
  • możliwość zdobycia nowego doświadczenia.

Wymagane dokumenty:

  • Curriculum Vitae
  • List motywacyjny
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO".