Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Historyk Warszawa
Specjalista w Dziale Zbiorów

Muzeum Historii Polski
Warszawa
praca stacjonarna
1086 dni temu

Ogłoszenie numer: 4538613, z dnia 2021-05-04

Muzeum Historii Polski w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: MHP/DZ/04/2021

Opis stanowiska

Charakterystyka stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie zajmować się szeroko rozumianym pozyskiwaniem obiektów do zbiorów MHP, będzie odpowiedzialna za negocjowanie i podpisywanie umów depozytowych, zakupów i darowizny, do jej obowiązków będzie należało opracowanie zbiorów. Ponadto osoba ta będzie angażowana w prace związane z realizacją wystawy stałej, koordynację transportów muzealiów oraz nadzór nad ich montażem na wystawie.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie spraw dotyczących pozyskiwania darowizn i depozytów długoterminowych,
  • prowadzenie spraw dotyczących pozyskiwania obiektów do zbiorów drogą zakupu,
  • koordynacja transportów obiektów muzealnych,
  • opracowanie zbiorów,
  • wykonywanie zadań organizacyjnych w zakresie związanym z realizacją wystawy stałej.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: historia, historia sztuki, muzealnictwo;
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie pracy na podobnym stanowisku w muzeach lub instytucjach kultury;
  • umiejętność przeprowadzania kwerend źródłowych w zbiorach muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność planowania i organizacji pracy;
  • umiejętność sprawnego pozyskiwania, selekcji i przetwarzania informacji, komunikatywność;
  • umiejętność sprawnego pisania i redagowania tekstów w języku polskim, wysoka kultura języka polskiego;
  • odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
  • dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;
  • wskazana umiejętność pracy w programach do inwentaryzacji zbiorów Musnet, Mona, inne;
  • dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego, preferowany język angielski, mile widziana znajomość dodatkowego języka obcego, preferowany język niemiecki lub rosyjski
  • mile widziane prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy

  • umowa o pracę na pełny etat;
  • praca w zaangażowanym, przyjaznym zespole;
  • praca przy realizacji jednego z najważniejszych projektów muzealnych w Polsce;
  • możliwość zdobycia wszechstronnego doświadczenia muzealniczego;
  • dostęp do świadczeń socjalnych, możliwość skorzystania z pakietu sportowego;
  • prywatna opieka medyczna, możliwość przystąpienia do ubezpieczenia na życie

Wymagane dokumenty:

  • Curriculum Vitae.
  • List motywacyjny.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO”.