Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
specjalista (mid)
praca stacjonarna
38 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 135200

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa
  • gotowość do pracy w terenie
  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych
  • zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego
  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym
  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru
  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • W ramach programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027 bierze udział w planowaniu, przeprowadzaniu i monitorowaniu działań związanych z kontrolami: 1) w instytucjach pośredniczących w celu zapewnienia efektywności wdrażania środków danego programu w szczególności poprzez weryfikację zgodności wykonywania przez te instytucje powierzonych im zadań instytucji zarządzającej z przepisami prawa i programem operacyjnym w tym w zakresie weryfikacji przez instytucje pośredniczące prawidłowości przeprowadzenia zamówień publicznych przez programów operacyjnych realizowanych na rzecz wspólnej polityki rybołówstwa, 2) w stowarzyszeniach lokalnych grup rybackich oraz w lokalnych grupach działania w celu weryfikacji prawidłowej realizacji zobowiązań wynikających z umowy o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju obszarów rybackich oraz lokalnych strategii rozwój, 3) w miejscu realizacji operacji przez beneficjentów (w szczególności dotyczy kontroli ex-post w ramach programów realizowanych na rzecz wspólnej polityki rybołówstwa), 4) krzyżowymi, w celu wypełnienia zadań programowych;
  • Współpracuje przy sporządzaniu rocznego planu kontroli instytucji zarządzającej dla programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027 a także sporządzaniu jego aktualizacji, następnie przygotowuje sprawozdania półroczne oraz roczne z jego realizacji;
  • Współuczestniczy w prowadzeniu sprawozdawczości i monitoringu realizacji działań kontrolnych przeprowadzonych przez instytucje pośredniczące PO RYBY 2014-2020 oraz programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027 poprzez weryfikację sprawozdań z przeprowadzonych kontroli przez instytucje pośredniczące;
  • Współuczestniczy w opiniowaniu projektów dokumentów związanych z systemem zarządzania i kontroli zgodnie z właściwością Wydziału w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Rok stażu pracy w admnistracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (poziom co najmniej A1)
  • Wiedza z zakresu zamówień publicznych
  • Wiedza zakresu kontroli
  • Wiedza z zakresu aktów prawnych unijnych i krajowych zw. z funduszami UE, w szczególności dotyczących EFMR i EFMRA,
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Komunikatywność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Roczne doświadczenie zawodowe związane z funduszami unijnymi lub w obszarze kontroli lub audytu
  • Przeszkolenie w zakresie kontroli programów finansowanych ze środków UE
  • Wiedza w zakresie: kwalifikowalności kosztów, sprawozdawczości kontrolnej, procedur administracyjnych