Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
17 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 136097

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-  praca przy komputerze

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-  budynek i pomieszczenia urzędu nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy z obszaru kontroli zarządczej, w tym bierze udział w opracowaniu rocznego planu działalności GIOŚ i sprawozdania z jego realizacji oraz w przeprowadzeniu samooceny systemu kontroli zarządczej i w opracowaniu oświadczenia o stanie kontroli zarządczej
  • Bierze udział w opracowaniu i monitoruje realizację rocznych planów działalności komórek organizacyjnych GIOŚ
  • Uczestniczy w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań systemowych, w tym z zakresu zarządzania ryzykiem oraz podejścia procesowego
  • Bierze udział w opracowaniu półrocznych planów pracy GIOŚ oraz sprawozdań z ich realizacji
  • Przygotowuje pisma, informacje i odpowiedzi do organów administracji i innych podmiotów zewnętrznych w przypadkach wymagających wkładu z kilku komórek organizacyjnych GIOŚ
  • Przygotowuje do publikacji informacje i dokumenty w zakresie realizowanych zadań na stronie intranetowej i na BIP GIOŚ
  • Bierze udział w redagowaniu i współtworzeniu, we współpracy z komórkami organizacyjnymi GIOŚ i wojewódzkimi inspektoratami ochrony środowiska Informacji o realizacji zadań Inspekcji Ochrony Środowiska
  • Bierze udział w realizacji zadań związanych z potrzebami statystyki publicznej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy w jednostkach administracji publicznej w obszarze kontroli zarządczej
  • Znajomość zagadnień z zakresu kontroli zarządczej
  • Ogólna wiedza na temat resortu klimatu i środowiska
  • Znajomość zagadnień z zakresu funkcjonowania administracji publicznej i służby cywilnej
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy, analizy i syntezy informacji
  • Umiejętność komunikacji i pracy w zespole
  • Umiejętność posługiwania się aplikacjami Word, Excel, PowerPoint - MS Office
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie lub studia podyplomowe w zakresie funkcjonowania administracji publicznej lub kontroli zarządczej
  • Umiejętność obsługi narzędzi do opisywania, prezentacji i modelowania procesów w notacji BPMN