Starszy Analityk ds. Rachunkowości Funduszy

Citi Handlowy

Warszawa

31 dni temu

Ogłoszenie numer: 1920603, z dnia 2018-03-21

Bank Handlowy w Warszawie SA to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje  7,4 tys. klientów korporacyjnych i 770 tys. klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć  60 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: 18007442

Opis stanowiska

  • Wycena wartości aktywów netto i wartości aktywów netto na jednostkę/certyfikat funduszy inwestycyjnych, emerytalnych i ubezpieczeniowych
  • Kontrola limitów inwestycyjnych funduszy
  • Przygotowanie raportów do KNF i nadzór nad terminowością dostosowania stanu zaangażowania do wymogów prawnych i statutowych
  • Przygotowywanie pism do Regulatorów oraz zapytań do Departamentu Prawnego
  • Uzgadnianie zasad wyceny z Klientami
  • Obsługa operacyjna finansowych modeli wyceny
  • Monitorowanie stanu rachunków na których przechowywane są aktywa funduszy
  • Monitorowanie stanu należności i zobowiązań funduszy
  • Zbieranie danych i przygotowywanie faktur za usługi depozytariusza
  • Przygotowanie raportów wewnętrznych oraz zewnętrznych
  • Weryfikacja sprawozdań finansowych funduszy
  • Obsługa systemów informacyjnych Bloomberg, Reuters
  • Przygotowywanie i uaktualnianie procedur operacyjnych oraz zasad współpracy z klientami
  • Monitorowanie zmian w umowach oraz statutach funduszy
  • Opracowywanie i wdrażanie nowych procesów operacyjnych oraz optymalizacja już istniejących
  • Obsługa operacyjna procesów nadzorczo-kontrolnych (AIFMD/UCITS)

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne o specjalności rachunkowość, matematyczne ew. inżynieria finansowa
  • Minimum trzyletnie doświadczenie przy wycenie funduszy inwestycyjnych lub emerytalnych w tym w szczególności funduszy inwestycyjnych typu zamkniętego
  • Bardzo dobra znajomość aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem funduszy inwestycyjnych i emerytalnych
  • Doświadczenie przy badaniu i raportowaniu limitów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych i emerytalnych
  • Mile widziana dobra znajomość systemu Mfact
  • Znajomość serwisów informacyjnych Bloomberg, Reuters
  • Bardzo dobra znajomość zasad funkcjonowania rynku kapitałowego i regulacji rynkowych w tym zakresie
  • Znajomość języka angielskiego na min. poziomie B2

Oferujemy

  • Bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie)
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w nowoczesnej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku i pracy w zgranym zespole
  • Możliwość rozwoju w strukturach firmy

Poznaj stanowisko: Analityk Finansowy

Analityk finansowy to osoba, która przygotowuje analizy finansowe oraz cykliczne raporty (tygodniowe, miesięczne), aktywnie współpracuje z menedżerami operacyjnymi i księgowością firmy oraz pomaga w projektach tworzenia budżetu rocznego i budżetów poszczególnych departamentów w firmie. Przygotowuje również analizy odchyleń od założonych planów, analizy i rozliczania projektów ...
Analityk Finansowy Praca Analityk Finansowy