Zobacz więcej ofert pracy

Starszy inspektor weterynaryjny

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu
Poznań
praca stacjonarna
1926 dni temu
Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 41091

Warunki pracy

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- zagrożenie korupcją,
- przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
- praca w terenie,
- praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
- budynek wyposażony w windę osobową,
- budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,
- brak odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Gromadzenie i analizowanie informacji z zakresu wykonywanych zadań, prowadzenie ewidencji i sprawozdawczości
  • Kontrolowanie powiatowych inspektoratów weterynarii woj. wielkopolskiego, z zakresu realizacji zadań, w tym przeprowadzanie kontroli okresowych oraz doraźnych
  • Bieżące nadzorowanie i koordynowanie wykonywanych zadań w powiatowych inspektoratach weterynarii woj. wielkopolskiego, w zakresie prowadzonych programów zwalczania chorób zakaźnych oraz dobrostanu zwierząt
  • Przygotowywanie pism na polecenie przełożonego
  • Sprawdzanie, analizowanie i koordynowanie sprawozdawczości oraz obsługiwanie programów komputerowych używanych w Inspekcji Weterynaryjnej
  • Omawianie zagadnień merytorycznych na naradach z powiatowymi lekarzami weterynarii woj. wielkopolskiego
  • Koordynowanie i podejmowanie wskazanych przez przełożonego działań w ramach Wojewódzkiego Zespołu Kryzysowego, w czasie zagrożenia oraz wybuchu choroby zakaźnej zwierząt podlegającej zwalczaniu w ramach Planów Gotowości, jak również bieżąca aktualizacja Planów Gotowości zwalczania chorób zakaźnych na terenie woj. wielkopolskiego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata i 1 miesiąc doświadczenia zawodowego w obszarze - praca w Inspekcji Weterynaryjnej
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (dot. aplikacji lekarzy weterynarii)
  • Znajomość przepisów prawa z zakresu zdrowia i ochrony zwierząt
  • Obsługa komputera (pakiet Office)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Specjalizacja z epizootiologii i administracji weterynaryjnej lub pokrewna
  • Prawo jazdy kat. B
  • Język angielski/niemiecki w stopniu komunikatywnym