Zobacz więcej ofert pracy

Starszy inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gostyniu
Gostyń
praca stacjonarna
883 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gostyń
Ogłoszenie o naborze Nr 88891

Warunki pracy

  • praca od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00

  • praca w siedzibie jak i poza siedzibą Inspektoratu (wyjazdy samochodem służbowym)

  • narzędzia pracy - komputer i sprzęt biurowy

  • bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych (budynek na piętrze bez podjazdu dla niepełnosprawnych, brak toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych)

  • samodzielne kierowanie samochodem

Zakres zadań

  • certyfikacja przesyłek kierowanych na rynek Wielkiej Brytanii
  • kontrola nad eksportem, importem oraz handlem produktami pochodzenia zwierzęcego oraz wystawianie świadectw eksportowych
  • prowadzenie rejestru zakładów, które produkują lub wprowadzają do obrotu produkty pochodzenia zwierzęcego i żywność zawierającą jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego w ramach rolniczego handlu detalicznego
  • prowadzenie kontroli i weryfikacja spełnienia wymagań obowiązujących w rolniczym handlu detalicznym, w tym przeprowadzanie kontroli planowych oraz kontroli sprawdzających
  • weryfikacja przestrzegania limitów sprzedaży obowiązujących w rolniczym handlu detalicznym
  • przeprowadzanie kontroli weterynaryjnych przy wywozie i przywozie zwierząt w handlu, eksporcie i obrocie
  • monitoring produktów pochodzenia zwierzęcego i żywności zawierającej jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do obrotu w ramach rolniczego handlu detalicznego
  • kontrola pochodzenia surowców używanych do produkcji w ramach rolniczego handlu detalicznego
  • kontrola nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych podmiotów wytwarzających, przechowujących, wprowadzających do obrotu i transportujących żywność pochodzenia zwierzęcego oraz jakością zdrowotną mięsa i produktów mięsnych
  • nadzór nad gospodarstwami rolnymi produkującymi mleko surowe do skupu i przetwórstwa
  • monitoring środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego w celu wykrycia substancji niedozwolonych u zwierząt lub w żywności
  • pobieranie prób do badań
  • kontrola działalności urzędowych lekarzy weterynarii wyznaczonych do nadzoru i badania zwierząt rzeźnych
  • prowadzenie dokumentacji związanej z zadaniami
  • sporządzanie sprawozdań w zakresie prowadzonych kontroli, tworzenie baz danych, przygotowywanie dokumentacji w celu zatwierdzenia lub zarejestrowania nowych podmiotów
  • przygotowywanie stosownych projektów decyzji administracyjnych
  • obsługa weterynaryjnych systemów informatycznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe - lekarz weterynarii
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej (w tym także w ramach umowy zlecenia)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe