Zobacz więcej ofert pracy

Starszy kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Wrocław
praca stacjonarna
711 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 99827

Warunki pracy

  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie

  • Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej

  • Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

  • Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe

  • Budynek wielokondygnacyjny złożony z części 6 kondygnacyjnej i 4 kondygnacyjnej wyposażony w windę (winda bez poręczy)

  • W budynku występują bariery architektoniczne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim – dla osób poruszających się na wózku dostępna jest wyłącznie część budynku 6 kondygnacyjna (brak możliwości przejazdu wózkiem z części 6 kondygnacyjnej do części 4 kondygnacyjnej)

  • Toaleta dla osób niepełnosprawnych wyłącznie na parterze w 6 kondygnacyjnej części budynku

  • Zaplecze socjalne – wyłącznie w budynku 6 kondygnacyjnym (bufet na parterze budynku oraz pomieszczenia socjalne na każdej kondygnacji części 6 kondygnacyjnej)

  • Parking przy budynku Urzędu z wyznaczonymi miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych

  • Wejście główne do Urzędu od strony ul. Żmigrodzkiej przystosowane dla osób niepełnosprawnych – dojazd z poziomu terenu

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania przygotowawcze i mandatowe w celu penalizacji przestępstw i wykroczeń skarbowych
  • Sporządza i wnosi akty oskarżenia do sądu w celu penalizacji przestępstw i wykroczeń skarbowych
  • Występuje przed sądem w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe w celu penalizacji przestępstw i wykroczeń skarbowych
  • Ewidencjonuje w systemie informatycznym prowadzone postępowania w celu zapewnienia wiarygodnej informacji
  • Prowadzi dochodzenia w sprawach o przestępstwa z ustawy o rachunkowości w celu penalizacji przestępstwa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 2 lat w obszarze stosowania przepisów prawa
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi systemów informatycznych funkcjonujących w resorcie finansów wymaganych na danym stanowisku