Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Starszy specjalista/ekspert ds. parametryzacji i integracji aplikacji ryzyka kredytowego

PKO Bank Polski

Warszawa

263 dni temu

Centrum Ryzyka Kredytowego Klienta Detalicznego

Miejsce pracy: Warszawa

Nr ref.: CEN/049/08/2017

Zespół do którego jest prowadzona rekrutacja zajmuje się implementacją i utrzymywaniem logiki biznesowej realizowanej w silnikach decyzyjnych oraz projektowaniem, testowaniem i wdrażaniem procesów biznesowych w obszarze kredytowania klientów Indywidualnych i MSP

Główne zadania:
• przygotowywanie, rozwój i utrzymywanie raportów dotyczących poprawności funkcjonowania i zakresów danych przetwarzanych w  systemach oceny ryzyka kredytowego
• wykonywanie analiz i raportów wspomagających decyzje dotyczące  zmian funkcjonalnych i optymalizacji systemów kredytowych oraz monitoring nadzorowanych rozwiązań
• parametryzacja i implementacja zaawansowanej logiki biznesowej  z wykorzystaniem różnych platform biznesowych - w tym budowa agregatów ,  implementacja  tablic scoringowych, strategii decyzyjnych i algorytmów oceny zdolności kredytowej  etc.)
• opiniowanie i współtworzenie wymagań biznesowy dotyczących systemów oceny ryzyka
• dokumentowanie wprowadzanej parametryzacji, definiowanie scenariuszy i przypadków testowych oraz prowadzenie  testów  funkcjonalnych
• współpraca z jednostkami  Biznesowymi oraz IT i biznesowymi przy realizacji projektów

Oczekujemy:
• wykształcenia wyższego -  informatyczne lub ekonomiczne, preferowana specjalizacja: informatyka w biznesie, ekonometria, matematyka
• umiejętności modelowania procesów i opisywania wymagań biznesowych
• dobrej znajomości  T-SQL lub 4GL  i doświadczenia w przetwarzaniu danych
• znajomości praktycznej minimum jednego obiektowego języka programowania
• zaangażowania i chęci stałego rozwoju, umiejętności pracy w zespole
Dodatkowym atutem będzie:
• doświadczenie w projektowaniu, budowie i analizie procesów i narzędzi wspierających procesy biznesowe
• doświadczenie w realizacji projektów IT w sektorze finansowym
• znajomość pakietów statystycznych   SAS , SPSS,  R etc
• dobra znajomość  narzędzi  raportowych typu SQL Server Reporting Services, SAS Visual Analytics etc.
• znajomość technologii Web Services (SOAP i REST), XML i powiązanych standardów: XML Schema, XPath, etc
• doświadczenie w  programowaniu relacyjnych  baz danych
• znajomość platformy Strategy Design Studio  oraz innych silników decyzyjnych

Oferujemy:
• udział w ciekawych projektach i możliwość realnego wpływu na kształt wielu rozwiązań biznesowych
• umowę o pracę w dużej i stabilnej organizacji
• pracę w dynamicznie rozwijającej się jednostce
• atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną i Pracowniczy Program Emerytalny
• konkurencyjne wynagrodzenie

pko, bank, bp

Zgłoszenia (CV) prosimy wysyłać za pomocą przycisku:

Prosimy o zamieszczenie w CV klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez PKO Bank Polski SA i Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 z późn. zm.).”

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami. Zapewniamy poufność w procesie rekrutacji.

Poznaj

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a także jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej.

Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak obecnie jest także głównym partnerem przedsiębiorstw, korporacji, instytucji rządowych i samorządowych. Zajmując na rynku wiodącą pozycję pod względem osiągnięć biznesowych oraz wyników finansowych, wyznacza kierunki rozwoju bankowości w Polsce. W codziennych działaniach i realizowanych projektach koncentrujemy się na wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i na wysokiej jakości obsługi. Jesteśmy najlepsi w tym, co robimy i cały czas rozwijamy nasz potencjał.

Od lat jesteśmy jednym z najbardziej pożądanych pracodawców - znajdziecie nas w czołówce takich prestiżowych rankingów jak: AIESEC, UNIVERSUM, Antal International, Solidny Pracodawca.

PKO Bank Polski zapewnia niepowtarzalne możliwości rozwoju zawodowego. Szeroka oferta oraz duża skala działania Banku pozwala sprawdzić się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych.

Poznaj stanowisko: Analityk Danych

Analityk Danych to osoba, która gromadzi i analizuje dane, a następnie wykorzystuje je do przygotowania lub doskonalenia strategii biznesowych i planów marketingowych firm. Analityk jest osobą profesjonalnie wyszkoloną, posiadającą dobrze rozwinięte umiejętności matematyczne, umiejętności analityczne i zdolność logicznego myślenia. W tej pracy niezmiernie ważna jest umiejętność organizacji pracy, bez której łatwo o błędne ...
Analityk Danych Praca Analityk Danych