Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Starszy Specjalista w Pracowni Praw Autorskich

Biblioteka Narodowa

Warszawa

22 dni temu

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko starszego specjalisty w Pracowni Praw Autorskich

Miejsce pracy: Warszawa

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego;
  • bardzo dobra znajomości ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy
    o bibliotekach oraz zasad stosowania otwartych licencji;
  • doświadczenia w pozyskiwaniu licencji;
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;
  • wysokiej kultury osobistej i dobrej organizacji pracy;
  • komunikatywności, odpowiedzialności, zaangażowania.
Zakres obowiązków:
  • pozyskiwanie praw autorskich do dokumentów przeznaczonych do udostępniania w bibliotece cyfrowej Polona;
  • weryfikacja materiałów bibliotecznych przeznaczonych do digitalizacji pod kątem prawno-autorskim;
  • współpraca ze specjalistami w zakresie prawa autorskiego w celu ustalenia statusu prawnego publikowanych materiałów;
  • pozyskiwanie licencji na treści przeznaczone do publikacji w serwisach związanych z działalnością Zakładu Zbiorów Cyfrowych.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • 3 700 zł
Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Bibliotekę Narodową, z którą można kontaktować się pod adresem: Al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa lub bezpośrednio z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem mailowym: daneosobowe@bn.org.pl
Państwa dane osobowe, o których podanie prosimy w treści ogłoszenia, będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa pracy. Jeżeli zdecydują się Państwo przekazać nam dodatkowe informacje o sobie, dane te będą przetwarzane na podstawie odrębnej, wyrażonej przez Państwa zgody, która powinna brzmieć następująco: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej aplikacji w celach rekrutacyjnych Biblioteki Narodowej" Jeżeli zapomną ją Państwo wyrazić w swoim CV lub liście motywacyjnym, poprosimy o jej uzupełnienie na rozmowie kwalifikacyjnej lub o dostarczenie nowych dokumentów aplikacyjnych niezawierających dodatkowych informacji.

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe:
1. w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko, na które zostanie przesłana aplikacja,
2. na inne, podobne stanowiska w Bibliotece Narodowej przez okres 1 pełnego roku kalendarzowego, o ile zostanie wyrażona na to odrębna zgoda: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla celów przyszłych rekrutacji w Bibliotece Narodowej",
3. w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.

W zakresie w jakim przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Aby to zrobić należy przesłać email na adres daneosobowe@bn.org.pl. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Pełna informacja odnośnie przetwarzania Państwa danych osobowych znajduje się tutaj

Poznaj

Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Poznaj stanowisko: Bibliotekarz

Bibliotekarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą zatrudnioną w bibliotece i nadzorującą jej funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Osoba obsadzona na tym stanowisku pozyskuje, kataloguje i przechowuje zbiory biblioteczne, w rozumieniu nie tylko samych książek, lecz także periodyków, materiałów cyfrowych, zdjęć i innych nośników, zawierających publikacje fabularne, naukowe i inne. Bibliotekarz na podstawie ...
Bibliotekarz Praca Bibliotekarz

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (790)
Wałbrzych (54)
Legnica (97)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (174)
Toruń (116)
Lubelskie:
Lublin (204)
Chełm (31)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (828)
Tarnów (50)
Nowy Sącz (43)
Mazowieckie:
Warszawa (1871)
Radom (153)
Płock (42)
Opolskie:
Opole (161)
Nysa (59)