Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Inspektor weterynaryjny Warszawa
Starszy Specjalista w Wydziale Analiz i Rozwoju

Polska Federacja Hodowców Bydła
Warszawa
praca stacjonarna
1154 dni temu

Ogłoszenie numer: 4216905, z dnia 2021-02-17

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie jest jedynym pełnoprawnym reprezentantem środowiska hodowców bydła i producentów mleka w Polsce. Utworzona została w 1995 roku na skutek oddolnego ruchu hodowców bydła i producentów mleka, którym przyświecała idea decentralizacji i pełnego uspołecznienia hodowli w Polsce.Jest organizacją niezależną, dobrowolną i samorządną zrzeszającą w swoich szeregach ponad 11 000 członków skupionych w związkach regionalnych i rasowych. Są to hodowcy indywidualni, gospodarstwa państwowe, spółki Skarbu Państwa i prywatne, gospodarstwa spółdzielcze i dzierżawione. Od dnia 1 lipca 2006 r. Polska Federacja ma swoją reprezentację we wszystkich województwach w kraju.

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

Podstawowym zadaniem poszukiwanej osoby będzie praca nad doskonaleniem istniejących i opracowywaniem nowych usług, świadczonych przez PFHBiPM. Specjalista będzie uczestniczył w określaniu strategii firmy oraz projektowaniu, testowaniu i wdrażaniu rozwiązań, służących realizacji tej strategii. Praca Specjalisty będzie się koncentrowała na wspieraniu Kierownika Wydziału w działalności analitycznej oraz współpracy z podmiotami zewnętrznymi, realizującymi projekty rozwojowe na rzecz PFHBiPM.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, rolnicze, zootechniczne bądź weterynaryjne.
  • Kreatywność, samodzielność i skłonność do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
  • Co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie chowu i hodowli bydła mlecznego, zdobyte w trakcie pracy w gospodarstwach rolnych,
    instytucjach bezpośredniej obsługi rolnictwa lub instytucjach naukowych o profilu rolniczym.
  • Sprawne posługiwanie się programami pakietu Microsoft Office, zwłaszcza dobra znajomość programu EXCEL.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne czytanie piśmiennictwa fachowego oraz porozumiewanie się.
  • Posiadanie prawa jazdy.

Pożądane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe (nie są wymagane, ale posiadanie jednej lub kilku z nich będzie dodatkowym atutem):

  • Praktyczne doświadczenie w pracy w stadzie bydła mlecznego, w tym znajomość co najmniej jednego programu wspierającego zarządzanie w takich stadach.
  • Aktualna wiedza w zakresie chowu i hodowli bydła oraz znajomość sytuacji w tym sektorze produkcji rolniczej, w kraju i na świecie.
  • Znajomość problematyki oceny wartości użytkowej i hodowlanej bydła mlecznego.
  • Praktyczne umiejętności z zakresu analizy i wizualizacji danych, zwłaszcza z obszaru produkcji rolniczej, oraz wnioskowania opartego na analizie takich danych.
  • Doświadczenie w zakresie wystąpień publicznych oraz samodzielnego przygotowywania tekstów do publikacji.
  • Dobra znajomość co najmniej jednej aplikacji do analizy danych (SAS, Statistica, itp.)
  • Doświadczenie w przetwarzaniu i analizowaniu dużych zespołów danych przy pomocy wyspecjalizowanych programów statystycznych.
  • Umiejętność programowania, zwłaszcza w języku VBA i/lub SQL.
  • Stopień naukowy w dziedzinie nauk rolniczych lub weterynaryjnych.

Oferujemy

  • Stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Miejsce pracy: Warszawa