Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Starszy technik

Politechnika Wrocławska

Wrocław

6 dni temu

Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: ST/W3/ASK/191/05/2019
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za techniczną obsługę zajęć dydaktycznych w Pracowni Analizy Instrumentalnej i Chemii Fizycznej.

Zakres obowiązków:
  • Organizacja pracy w laboratorium dydaktycznym w zakresie prowadzonych badań, pomiarów i analiz,
  • Przygotowanie i dbanie o stanowiska do realizacji ćwiczeń studenckich (aparatura kontrolno-pomiarowa, szkło laboratoryjne i miarowe, odczynniki),
  • przygotowanie do pracy urządzeń kontrolno-pomiarowych zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i zaleceniami,
  • wykonywanie pomiarów, roztworów, kalibracji. Opieka nad aparaturą (okresowe przeglądy, konserwacja, drobne naprawy),
  • zamawianie materiałów i odczynników do procesu dydaktycznego,
  • prowadzenie ewidencji używanych odczynników zgodnie z aktualnymi przepisami,
  • przechowywanie aktualnych charakterystyk używanych odczynników chemicznych,
  • gospodarka odpadami.
Wymagania:
  • wykształcenie średnie,
  • podstawowa znajomość elektroniki (teoretyczna i praktyczna),
  • umiejętność posługiwania się aparaturą techniczno-pomiarową,
  • umiejętność posługiwania się lutownicą,
  • umiejętność dokonywania drobnych napraw sprzętu laboratoryjnego,
  • znajomość obsługi komputera w zakresie instalacji sterowników i oprogramowania do obsługi aparatury techniczno-pomiarowej,
  • znajomość obsługi przyrządów pomiarowych (pH-metr, konduktometr, spektrofotometr, waga, refraktometr, polarymetr, wolontomierz, amperomierz),
  • umiejętność przeprowadzania prostych obliczeń (procentowość, molarność roztworów, rozcieńczenia),
  • umiejętność przygotowania roztworów o zadanym stężeniu,
  • Umiejętność przygotowania zestawów szkła laboratoryjnego i odczynników,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie prostych instrukcji i komunikacji ze studentami obcokrajowcami,
  • znajomość pakietu MS Office,
  • samodzielność w działaniu, sumienność,
  • chęć do uczenia się,
  • komunikatywność, umiejętność współpracy w zespole.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • sympatyczną atmosferę pracy,
  • możliwość zdobycia cennych doświadczeń zawodowych.

Zainteresowane osoby prosimy o wysyłanie CV
za pomocą przycisku:

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).

Poznaj

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. technicznych

Specjalista ds. technicznych to osoba posiadająca szeroką wiedzę oraz doświadczenie pozwalające na obsługę oraz wsparcie dla całokształtu procesów związanych z techniczną stroną funkcjonowania danej instytucji lub firmy. Odpowiada on za utrzymanie placówek, budynków czy urządzeń oraz reagowanie w sytuacjach, gdy wymagają one interwencji awaryjnych i naprawczych. Jego zadaniem jest utrzymanie pełnej sprawności i gotowości ...
Specjalista ds. technicznych Praca Specjalista ds. technicznych

Aplikujesz na ogłoszenie

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (652)
Wałbrzych (63)
Legnica (118)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (256)
Toruń (132)
Lubelskie:
Lublin (228)
Chełm (34)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (842)
Tarnów (83)
Nowy Sącz (82)
Mazowieckie:
Warszawa (1975)
Radom (170)
Płock (71)
Opolskie:
Opole (225)
Nysa (65)