Starszy technik

Politechnika Wrocławska

Wrocław

14 godz. temu

Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: ST/W3/ASK/687/10/2020
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna za techniczną obsługę zajęć dydaktycznych na Wydziale Chemicznym.

Zakres obowiązków:
  • obsługa techniczna zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym,
  • obsługa maszyn do przetwórstwa tworzyw polimerowych, m.in. wytłaczarek, wtryskarek, mieszalników, pras hydraulicznych, dwuwalcarek laboratoryjnych, ect.,
  • konserwacja powierzonego sprzętu przetwórczego oraz badawczego,
  • przygotowanie wg instrukcji niezbędnych odczynników, kompozytów, roztworów mianowanych, a także sprzętu i aparatury wymaganej do prowadzenia ćwiczeń laboratoryjnych,
  • prowadzenie ewidencji używanych odczynników i materiałów zgodnie z aktualnymi przepisami,
  • przechowywanie aktualnych kart charakterystyk używanych odczynników chemicznych,
  • gospodarka odpadami.
Wymagania:
  • wykształcenie średnie chemiczne,
  • znajomość instrumentalnych i klasycznych technik analitycznych,
  • znajomość obsługi prostej aparatury analitycznej (pH-metry, konduktometry, wagi, suszarki, spektrofotometry),
  • umiejętność kalibracji sprzętu laboratoryjnego,
  • umiejętność przeprowadzania prostych obliczeń (procentowość, molarność roztworów, rozcieńczenia),
  • umiejętność przygotowywania zestawów szkła laboratoryjnego i odczynników,
  • dobra znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie prostych instrukcji i komunikacji ze studentami angielskojęzycznymi,
  • znajomość pakietu MS Office,
  • samodzielność w działaniu, sumienność,
  • chęć do uczenia się,
  • komunikatywność, umiejętność współpracy w zespole.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • sympatyczną atmosferę pracy,
  • możliwość zdobycia cennych doświadczeń zawodowych,
  • pakiet świadczeń socjalnych.

Zainteresowane osoby prosimy o wysyłanie CV
za pomocą przycisku:

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).

Poznaj

Poznaj stanowisko: Chemik
Chemik jest osobą badającą i analizującą skład chemiczny substancji organicznych i nieorganicznych, przeprowadzającą badania laboratoryjne i konstruującą teorie, jednocześnie weryfikując wiedzę dotychczas znaną. Osoby wykształcone w tym kierunku mogą pracować naukowo, lub w charakterze specjalisty w różnorodnych firmach i przedsiębiorstwach, prowadzących działalność związaną z chemią, przeważnie przedsiębiorstwach produkcyjnych, ...
Praca Chemik