Praca Zagórz

Najnowsze oferty pracy: 426

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  2 godz.
 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  2 godz.

Praca w Zagórzu

Zagórz jest małym miastem leżącym w południowo-wschodnim krańcu Polski, w województwie podkarpackim i powiecie sanockim. Sąsiaduje z Sanokiem i w latach 70. ubiegłego wieku przynależał administracyjnie do tego miasta jako jego dzielnica. 

Zagórz leży niemal w całości na lewym brzegu rzeki San. Miejscowość otaczają wzgórza i lasy Pogórza Bukowskiego. Jest o obszar o wysokich walorach przyrodniczych, dlatego miasteczko jest dobrym punktem wypadowym do wycieczek krajoznawczych, przede wszystkim po pobliskich Bieszczadach. Na wielbicieli sportów zimowych czekają także stoki narciarskie, skocznie, wypożyczalnie sprzętu, szkoły narciarstwa itp. Turystykę w mieście wspiera infrastruktura hotelowa i zaplecze gastronomiczne. 

Jak natomiast wygląda tutejszy rynek zatrudnienia i czy warto brać tę miejscowość pod uwagę, szukając pracy na Podkarpaciu? Czytaj dalej i zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat Zagórza.

Zagórz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Zagórz zajmuje powierzchnię 22,39 kilometra kwadratowego. Jego populacja wynosi około 5,1 tys. mieszkańców. W Zagórzu obowiązują:

 • numer kierunkowy – (+48) 13, 
 • kod pocztowy – 38-540, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – RSA. 

Zagórz jest siedzibą władz gminy miejsko-wiejskiej. Gmina rozciąga się na obszarze 160,05 kilometra kwadratowego. Liczba jej mieszkańców wynosi 13,3 tys. osób. Zagórz to jedno z dwóch miast powiatu sanockiego, obok stolicy powiatu, czyli Sanoka. 

W Zagórzu znajduje się siedziba władz samorządowych: 

 • Urząd Miasta i Gminy
  Adres: ul. 3 Maja 2, 38-540 Zagórz
  Telefon: 13 462 20 62

Z kolei bezrobotni mieszkańcy miasteczka mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sanoku:

 • PUP Sanok
  Adres: ul. Rymanowska 20A, 38-500 Sanok
  Telefon: 13 465 70 00

Zagórz ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową. Największą trasą przecinającą miasto jest droga krajowa nr 84. Łączy się ona z drogą wojewódzką nr 892. Zagórz i centrum Sanoka dzieli dystans niespełna 7 kilometrów. Z miasteczka blisko także do Leska (8 kilometrów), nieco dalej do Ustrzyk Dolnych (32 kilometry). By dostać się z Zagórza do granicy z Ukrainą (przejście graniczne Krościenko – Smolnica), trzeba pokonać około 43 kilometry trasy. 

Miasteczko jest gospodarczo i kulturalnie powiązane z Sanokiem. Jak wspomniano na wstępie, przez kilka lat stanowiło dzielnicę stolicy powiatu. Wcześniej, od około XV wieku, rozwijało się jako wieś. Prawa miejskie otrzymało natomiast w 1977 roku. 

Do dziś w Zagórzu można znaleźć kilka ciekawych zabytków. Duże wrażenie robią ruiny warownego klasztoru Karmelitów Bosych z XVIII wieku. Warto zwrócić uwagę na kościół Wniebowstąpienia NMP, cerkiew św. Michała Archanioła i inne budowle sakralne. 

Rynek pracy, oferty pracy – Zagórz

Ważną dziedziną działalności mieszkańców jest turystyka i związane z nią usługi. W Zagórzu rozwija się także handel, drobny przemysł, funkcjonują tu firmy budowlane. Jak podaje rejestr REGON prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec listopada 2020 r.) w miejscowości działa łącznie 436 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 1 duży (250-999 pracowników), 
 • 2 średnie (50-249 pracowników), 
 • 13 małych (10-49 pracowników), 
 • 420 mikro (0-9 pracowników). 

Najliczniejsze są firmy zajmujące się handlem lub naprawą pojazdów – stanowią 21,6% ogółu jednostek. Na drugim miejscu pod względem liczebności są zakłady przetwórstwa przemysłowego (12,2%), a na trzecim przedsiębiorstwa budowlane (11,5%). Sporo jest też podmiotów prowadzących działalność profesjonalną, naukową i techniczną (9,6%).

Część mieszkańców Zagórza, z uwagi na niewielkie odległości między miejscowościami, szuka zatrudnienia w obrębie całego powiatu sanockiego. Poziom bezrobocia w powiecie sanockim jest przy tym niższy od średniej wojewódzkiej. 

Stopa bezrobocia (GUS, listopad 2020 r.):

 • powiat sanocki – 7,2%, 
 • woj. podkarpackie – 8,9%, 
 • Polska – 6,1%. 

Oceniając swoje szanse na pracę w Zagórzu i okolicy, na przykład w Sanoku, warto brać pod uwagę wyniki badania Barometr zawodów. Jest to wykonywana co roku na zlecenie resortu pracy prognoza zapotrzebowania na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. 

Przykładowo, w 2021 r. lista zawodów deficytowych w powiecie sanockim zawiera 20 pozycji. Tutejsi pracodawcy poszukują:

 • w branży gastronomicznej – cukierników, kucharzy, piekarzy, szefów, kuchni, 
 • w branży motoryzacyjnej, maszynowej, produkcji przemysłowej – diagnostów i mechaników samochodowych, pracowników ds. jakości, rzemieślników obróbki szkła i metali szlachetnych, techników mechaników, spawaczy, 
 • w branży medycznej – lekarzy, pielęgniarek i położnych, farmaceutów, fizjoterapeutów i masażystów, logopedów i audiofonologów,
 • w branży beauty– fryzjerów,  
 • w branży edukacyjnej – nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych
 • w branży handlowej i marketingowej – przedstawicieli handlowych, specjalistów ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży
 • w branży leśnej – robotników leśnych, 
 • w branży finansowej – samodzielnych księgowych.

Szukaj pracy w mieście