Praca Dynów

 • Murarz biały

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Norwegia
  pracownik fizyczny
  8 godz.
 • Mid Symfony Developer

  Polcode Sp. z o.o   podkarpackie    praca zdalna
  specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  rekrutacja online
  9 godz.

Praca w Dynowie

Dynów to miasteczko w południowo-wschodniej części kraju. Jest zlokalizowane w województwie podkarpackim, w powiecie rzeszowskim. Miejscowość leży w zielonej okolicy o wysokich walorach przyrodniczych, pośród lasów i wzgórz. W granicach miasta, prócz zurbanizowanego centrum, znajdują się rozległe pola uprawne. 

Dynów korzysta z bliskości stolicy województwa, samo stanowi ważny ośrodek gospodarczy w regionie. Kto ma szansę na znalezienie w Dynowie pracy? Jak wygląda sytuacja na tutejszym rynku pracy? Czytaj dalej i zapoznaj się z krótką charakterystyką tej miejscowości. 

Dynów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miasto Dynów i wiejska gmina Dynów znajdują się w powiecie rzeszowskim. Stolicą powiatu jest Rzeszów. Miejscowość przynależy do aglomeracji rzeszowskiej, jest powiązana z miastem wojewódzkim gospodarczo i kulturalnie. 

Dynów to miejscowość o długiej i ciekawej historii. Ciekawostką jest na przykład, że do miejscowości zawitał Władysław Jagiełło po zwycięstwie pod Grunwaldem, by uczcić bohaterską postawę dynowian. Dynów otrzymał prawa miejskie w 1429 roku i cieszył się nimi do 1919 roku. Status miasta odzyskał w 1946 roku. Pozostałością po wielowiekowych dziejach są takie zabytki jak fragmenty murów obronnych czy kościół św. Wawrzyńca. 

Miasteczko zajmuje powierzchnię 24,55 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Dynowa to około 6,1 tys. osób. Gęstość zaludnienia jest tu niska, nieznacznie przekracza 250 osób na kilometr kwadratowy. Na krajobraz miejski składają się liczne bloki, domy wolnostojące, a poza centrum – gospodarstwa wiejskie pośród pól. 

Do Dynowa są przypisane:

 • kod pocztowy – 36-065, 
 • oznaczenie tablic rejestracyjnych pojazdów – RZE.

Z kolei gmina wiejska rozciąga się na powierzchni 119,02 kilometra kwadratowego. Jej populacja to 6,9 tys. mieszkańców. 

W miejscowości, jako lokalnym centrum administracyjnym, znajdują się:

 • Urząd Miasta Dynów
  Adres: Rynek 2, 36-065 Dynów
 • Urząd gminy Dynów
  Adres: ul. Księdza Ożoga 2, 36-065 Dynów

Mieszkańcy Dynowa szukający zatrudnienia lub innych form wsparcia w życiu zawodowym mają do dyspozycji z kolei dynowski oddział PUP Rzeszów:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie – Gminne Centrum Pracy w Dynowie
  Adres: Rynek 2, 36-065 Dynów

Miasteczko jest też ośrodkiem kulturalnym. Główną instytucją, organizującą różnego rodzaju wydarzenia, koncerty, zajęcia dla dzieci i dorosłych, jest:

 • Miejski Ośrodek Kultury
  Adres: ul. Księdza Ożoga 10, 36-065 Dynów

W miasteczku działa także Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Historii Polskich Żydów w Dynowie. Do atrakcji miasta należy ponad stuletnia kolej wąskotorowa. Latem do dyspozycji turystów jest pociąg „Podgórzanin” relacji Dynów-Przeworsk. W miejscowości Bachórz (gmina Dynów) znajduje się zabytkowa stacyjka z przełomu XIX i XX wieku. 

Dynów warto odwiedzać przede wszystkim z uwagi na bogactwo tutejszej przyrody. Wiodą tędy liczne szlaki turystyczne, w tym także rowerowe – Szlak Nadsańskich Umocnień, Pagórki Pogórza Dynowskiego, Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo i inne. W okolicy można natknąć się na liczne pomniki przyrody, cieszyć świeżym powietrzem, znaleźć wytchnienie wśród tutejszych lasów. Rozwijają się przy tym w Dynowie agroturystyka, usługi, handel czy transport związany z obsługą turystów. 

Rynek pracy, oferty pracy – Dynów

Dynów – zarówno miasto, jak i gmina – to tereny w znacznym stopniu rolnicze. Nie znajdziemy w tej okolicy ciężkiego przemysłu, dużych fabryk. Mieszkańcy gminy utrzymują się głównie z rolnictwa i agroturystyki. W profilu gospodarczym miasta dominują handel, usługi, budownictwo i drobne przetwórstwo przemysłowe, w tym rolno-spożywcze. 

Wg rejestru REGON (GUS, 31.10.2020 r.) w Dynowie funkcjonuje łącznie 526 podmiotów gospodarki narodowej. Są to głównie mikrojednostki (do 9 zatrudnionych osób), kilkanaście małych podmiotów i 3 średnie. 

Z kolei w gminie wiejskiej działa 408 podmiotów gospodarki – wyłącznie mikro- i małe jednostki.

Na terenie miasta najwięcej jest podmiotów, które zajmują się:

 • handlem i naprawą pojazdów – 132 jednostki, 
 • budownictwem – 108, 
 • przetwórstwem przemysłowym – 58. 

Te trzy dziedziny działalności dominują także na terenie gminy wiejskiej, przy czym najwięcej jest w niej przedsiębiorstw budowlanych (143), na drugim miejscu są sklepy i punkty napraw pojazdów (72), a na trzecim zakłady przemysłowe (38). 

Dynów to niewielki rynek pracy, dlatego część jego mieszkańców decyduje się na szukanie zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Największą różnorodność ofert pracy dostarcza naturalnie Rzeszów. Dojazd z Dynowa do rzeszowskiego rynku trwa około 45 minut (trasa ma długość 40 kilometrów). Sprawne połączenie zapewniają drogi wojewódzkie nr 878 i nr 835. 

Wg stanu podawanego przez GUS dla października 2020 r., stopa bezrobocia w powiecie rzeszowskim wynosi 8,7% – jest zatem niższa od średniej wojewódzkiej (8,9%), niemniej przekracza znacząco średnią krajową (6,1%). Bezrobocie w Rzeszowie jest niższe – wskaźnik bezrobocia w tym samym okresie był na poziomie 5,6%.