Najnowsze oferty pracy

 • Administrative Assistant in Security and Information Management Division / Support Staff of Director

  Staff Partners   Warszawa, Śródmieście    praca hybrydowa / stacjonarna
  specjalista junior / mid / praktykant/stażysta / asystent  umowa o pracę / o pracę tymczasową  pełny etat   8 000 - 9 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online
  7 dni
  Duties and tasks linked to the post: to provide daily administrative support concerning establishment, introduction and development of Business Continuity Management System (BCMS) in the Agency; to follow-up on status of procurement procedures, financial matters, including payments within framework...
 • Zastępca Dyrektora Biura Zarządu

  Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A.   Poznań    praca stacjonarna
  kierownik/koordynator / dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
  6 dni
  Zakres zadań podstawowych: prowadzenie projektów w zakresie negocjacji umów, zwłaszcza umów licencyjnych oraz innych dokumentów wewnętrznych Spółki, zarządzanie zespołem w zakresie nadzoru nad aktami prawa wewnętrznego Spółki, udział w opracowywaniu planów wymaganych w Spółce.
 • Asystent / Asystentka Zarządu

  Holcim Polska S.A   Kraków, Nowa Huta, ul. Cementowa 2    praca stacjonarna
  specjalista (mid) / asystent  umowa o pracę  pełny etat
  8 dni
  Czym będziesz się zajmować? Zapewnienie sprawnej obsługi członków zarządu (m.in. prowadzenie kalendarza, organizacja podróży służbowych, rozliczanie wydatków umawianie spotkań). Współpraca z działami i zarządzanie komunikacją pomiędzy zarządem a zespołem. Prowadzenie...
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Dyrektor ds. Administracyjnych Warszawa
Zastępca / Zastępczyni Dyrektora / Dyrektorki ds. Administracyjnych

Zastępca / Zastępczyni Dyrektora / Dyrektorki ds. Administracyjnych

Muzeum Warszawy
Warszawa, Rynek Starego Miasta
14 000 - 15 000 zł brutto/mies.
kierownik/koordynator / dyrektor
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna / hybrydowa
30 dni temu

Muzeum Warszawy ogłasza nabór na stanowisko:


Zastępca / Zastępczyni Dyrektora / Dyrektorki ds. Administracyjnych

Miejsce pracy: Warszawa, Rynek Starego Miasta

Nr Ref.: DA_4.DA/2024

Jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu kultury, zależy Ci na rozwoju, a zarazem nie boisz się wyzwań to szukamy właśnie Ciebie!

Zakres obowiązków:
 • planowanie działalności administracyjno-technicznego oraz informatycznego obszaru funkcjonowania Muzeum w ramach środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Muzeum a także udział w opracowaniu regulaminów, procedur i polityk w zakresie funkcjonowania obszaru administracyjno-technicznego,
 • nadzór nad:
  • bezpieczeństwem Muzeum
  • przygotowaniem procesów inwestycyjnych, ich zarządzaniem i realizacją
  • realizacją zadań związanych z utrzymaniem technicznym i teleinformatycznym obiektów muzealnych
  • bieżącą obsługą administracyjną i techniczną
  • obsługą informatyczną Muzeum
  • archiwum zakładowym
 • zatwierdzanie dokumentów finansowych i księgowych do wysokości planu budżetowego na działania związane z zarządzaniem operacyjnym Muzeum oraz prowadzeniem procesów inwestycyjnych oraz udzielonych upoważnień,
 • udział w opracowaniu polityk przygotowywanych w Muzeum Warszawy
Nasze wymagania niezbędne:
 • wykształcenie wyższe
 • min. 7 lat stażu pracy, w tym 2 lata na stanowisku kierowniczym
 • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
 • obsługa komputera: Windows, pakiet MS Office, Internet
 • doświadczenie w zarządzaniu obszarem administracyjnym
 • doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu strategii i planów rozwoju
 • doświadczenie zarządzania zespołem oraz współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi
 • umiejętność planowania i organizowania pracy własnej i podległym pracownikom
 • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
 • znajomość podstawowych regulacji prawnych dotyczących instytucji publicznych a w szczególności instytucji kultury
Mile widziane:
 • wykształcenie techniczne
 • doświadczenie w nadzorowaniu projektów infrastrukturalnych w zakresie IT
 • doświadczenie w prowadzeniu projektów inwestycyjnych budowlanych
 • doświadczenie we wdrażaniu systemów elektronicznego obiegu dokumentów
 • doświadczenie zawodowe w instytucji publicznej
 • doświadczenie w zarządzaniu instytucją publiczną lub w zakresie administracyjnym
 • wykształcenie specjalistyczne na kierunkach technicznych
 • rzetelność, dokładność, szybkość w działaniu, skuteczność, skrupulatność, umiejętności analityczne, odporność na stres, asertywność, odpowiedzialność
Co oferujemy:
 • nawiązanie stosunku pracy na podstawie powołania
 • wynagrodzenie całkowite w miesięcznej kwocie brutto w przedziale 14 000 - 15 500 zł (w zależności od stażu pracy i posiadanych kompetencji)
 • przyjazne środowisko pracy w sercu Starego Miasta
 • niezbędne narzędzia do pracy
 • pracę w prężnie działającej instytucji kultury
 • motywującą atmosferę i dużą samodzielność w pracy
 • codzienny kontakt z fascynującymi obiektami prezentowanymi na wystawie stałych i wystawach czasowych
 • możliwość rozwoju, samorealizacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: „Potwierdzam prawdziwość powyższych danych i zgadzam się na przetwarzanie i administrowanie moimi danymi, które podałem/łam do wiadomości i celów rekrutacji pracowników. Podanie danych jest dobrowolne. Jednocześnie wyrażam zgodę na podejmowanie czynności mających na celu weryfikację prawdziwości przekazanych przeze mnie dokumentów i informacji w nich zawartych.”
 

Poznaj

MUZEUM WARSZAWY

Muzeum powstało w 1936 roku jako Muzeum Dawnej Warszawy, oddział Muzeum Narodowego. Placówka objęła opieką zbiory varsavianistyczne, a jej siedzibą stały się zakupione przez magistrat w latach 1937 – 1938 trzy kamienice przy Rynku Starego Miasta: Baryczkowska, Kleinpoldowska i „Pod Murzynkiem” (nr 32, 34, 36).

Idea zabezpieczania świadectw przeszłości Warszawy narodziła się w końcu XVIII w., za czasów króla Stanisława Augusta. W XIX w. zajmowały się tym: Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Uniwersytet Warszawski, Ratusz, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Państwowe Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Starożytności. Od 1906 r. ośrodkami skupiającymi varsaviana były: Towarzystwo Miłośników Historii oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przeszłości. W 1914 r. TOnZP założyło w kamienicy Baryczkowskiej „muzeum starożytności polskich”. Z czasem większość varsavianów, zgromadzonych dotąd przez różne instytucje, trafiła do zbiorów Muzeum Narodowego.

Wybuch II wojny światowej w 1939 r. przerwał przenoszenie zbiorów z gmachu Muzeum Narodowego przy Alejach Jerozolimskich do zakupionych w latach 1937-1938 kamienic staromiejskich. W 1941 r. został aresztowany kustosz Muzeum Dawnej Warszawy dr Antoni Wieczorkiewicz, który zmarł wkrótce w Oświęcimiu. Zbiory ulokowane przy Rynku Starego Miasta uległy zniszczeniu i rozproszeniu w 1944 roku. Przepadły wówczas inwentarze i katalogi, więc trudno dokładnie określić rozmiar strat.

Po wojnie decyzją Zarządu Miejskiego muzeum zostało reaktywowane w 1948 roku pod nazwą Muzeum Historyczne m. st. Warszawy. Zajęło jedenaście odbudowywanych wówczas staromiejskich kamienic mieszczańskich: osiem od strony Rynku Starego Miasta i trzy od strony ulicy Nowomiejskiej. Rekonstrukcję kamienic przeznaczonych na siedzibę muzeum przeprowadzono na podstawie projektów Stanisława Żaryna.

Na skutek zniszczeń wojennych zbiory przedstawiały się skromnie. W 1950 roku w inwentarzu znajdowało się zaledwie 169 pozycji. Trzon kolekcji muzealnej stanowiły obiekty przekazane przez Muzeum Narodowe – na własność lub jako depozyt. Do muzeum trafiały znaleziska z ruin i ocalone rodzinne pamiątki.

W 1955 roku zwiedzającym została udostępniona stała ekspozycja muzealna, prezentująca dzieje stolicy od założenia miasta do czasów współczesnych. Wystawa ta po raz pierwszy w Polsce w tak dużej skali ukazywała historię miasta. W styczniu 1965 r. otwarto kolejną wersję tej ekspozycji p. t. „Siedem wieków Warszawy”. W następnych latach niektóre jej fragmenty były unowocześniane.

Z czasem zbiory muzeum bogaciły się dzięki planowym zakupom, darowiznom i zapisom spadkowym. Do inwentarzy MHW wpisano m. in. cenne kolekcje autorskie Eugeniusza Phulla, dr Ludwika Gocla, Krzysztofa Klingera, rodziny Schiele. Obecnie w księgach inwentarzowych znajduje się ponad 250 tysięcy obiektów.

Pierwszym po wojnie dyrektorem muzeum został Adam Słomczyński, który pełnił tę funkcję w latach: 1948-1950. Po nim, w 1950 roku, stanowisko na krótko objął prof. dr Stanisław Arnold. Od 1951 aż do 2003 r. dyrektorem był prof. dr Janusz Durko – historyk, muzeolog, archiwista, laureat nagrody m. st Warszawy; wyróżniony tytułem Homo Varsoviensis. Od 2004 roku do października 2012 r. dyrektorem Muzeum była Joanna Bojarska-Syrek.

W 1983 r. na mocy zarządzenia prezydenta stolicy został stworzony oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy – Muzeum Powstania Warszawskiego. Przez 20 lat działalności skromny zespół MPW zebrał kilkanaście tysięcy eksponatów. Zgromadzono zbiór archiwaliów (dokumenty, korespondencję, druki ulotne, dzienniki), zbiór muzealiów i pamiątek historycznych (uzbrojenie, mundury, dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku, pamiątki osobiste), kolekcję prasy powstańczej i okupacyjnej oraz unikatową kolekcję zdjęć fotograficznych z okresu powstania (negatywy i reprodukcje oryginalne). W 2003 r. prezydent stolicy – Lech Kaczyński podjął decyzję o powołaniu Muzeum Powstania Warszawskiego jako nowej instytucji.

Dzisiaj Muzeum Warszawy, oprócz siedziby w 11. staromiejskich kamieniczkach, posiada także swoje oddziały: Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Muzeum Farmacji im. Antoniny Leśniewskiej, Muzeum Woli, Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry, Ośrodek Dokumentacji i Badań KORCZAKIANUM, Muzeum Warszawskie Pragi, Muzeum Ordynariatu Polowego.

Muzeum prowadzi  działalność naukowo-wydawniczą i wystawienniczą, dysponuje własnymi pracowniami konserwatorskimi, proponuje szeroką ofertę edukacyjną. W muzeum działa kino, organizujące seanse filmów o Warszawie oraz sklep z pamiatkami varsavianistycznymi.

Podobne oferty

 • Administrative Assistant in Security and Information Management Division / Support Staff of Director

  Staff Partners   Warszawa, Śródmieście    praca hybrydowa / stacjonarna
  specjalista junior / mid / praktykant/stażysta / asystent  umowa o pracę / o pracę tymczasową  pełny etat   8 000 - 9 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online
  7 dni
  Duties and tasks linked to the post: to provide daily administrative support concerning establishment, introduction and development of Business Continuity Management System (BCMS) in the Agency; to follow-up on status of procurement procedures, financial matters, including payments within framework...
 • Zastępca Dyrektora Biura Zarządu

  Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A.   Poznań    praca stacjonarna
  kierownik/koordynator / dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
  6 dni
  Zakres zadań podstawowych: prowadzenie projektów w zakresie negocjacji umów, zwłaszcza umów licencyjnych oraz innych dokumentów wewnętrznych Spółki, zarządzanie zespołem w zakresie nadzoru nad aktami prawa wewnętrznego Spółki, udział w opracowywaniu planów wymaganych w Spółce.
 • Asystent / Asystentka Zarządu

  Holcim Polska S.A   Kraków, Nowa Huta, ul. Cementowa 2    praca stacjonarna
  specjalista (mid) / asystent  umowa o pracę  pełny etat
  8 dni
  Czym będziesz się zajmować? Zapewnienie sprawnej obsługi członków zarządu (m.in. prowadzenie kalendarza, organizacja podróży służbowych, rozliczanie wydatków umawianie spotkań). Współpraca z działami i zarządzanie komunikacją pomiędzy zarządem a zespołem. Prowadzenie...