Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Analityk z przygotowaniem ekonomicznym/finansowym

Narodowy Bank Polski
Warszawa
praca stacjonarna
6305 dni temu

Ogłoszenie numer: 27299, z dnia 2007-03-13

[b]NARODOWY BANK POLSKI[bb] – Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego poszukuje kandydatów do pracy w Wydziale ds. Nowej Umowy Kapitałowej i Modelowania Ryzyka Bankowego

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: GINB-UK-III

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za prowadzeniu dokumentacji procesu oceny wewnętrznych modeli ryzyka w bankach, przygotowywanie dokumentów, opracowań i analiz, utrzymywanie baz wiedzy na potrzeby walidacji oraz udział w pracach związanych z interpretacją przepisów prawa w zakresie Nowej Umowy Kapitałowej, zwłaszcza w zakresie metod zaawansowanych.

Wymagania

- Posiadanie obywatelstwa polskiego - Korzystanie w pełni z praw cywilnych i obywatelskich - Niekaralność za przestępstwo z winy umyślnej - Posiadanie wyższego wykształcenia ekonomicznego, finansowego - Dobra, znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie - Komunikatywność i umiejętność pracy w grupie

Oferujemy

- Umiejętność pracy z pakietem Office - Umiejętność samodzielnego poszerzania wiedzy - Gotowość do szybkiego przyswojenia wiedzy związanej z walidacją modeli ryzyka kredytowego, rynkowego i operacyjnego, w tym w szczególności aspektów prawnych stosowania tych modeli - Staż pracy w sektorze finansowym, a zwłaszcza w bankowości będzie dodatkowym atutem (preferowany pion kredytowy lub zarządzania ryzykiem) - Posiadanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego (np. CAE, CPE) będzie dodatkowym atutem

Poznaj

Narodowy Bank Polski jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Jego zadania są określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe.