Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Asystent Osoby Niepełnosprawnej Warszawa
Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
Warszawa
asystent
pełny etat
umowa zlecenie
praca stacjonarna
678 dni temu

Ogłoszenie numer: 7093353, z dnia 2022-06-15

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi informuje o naborze na stanowisko Asystenta Osobistego Osoby z Niepełnosprawnościami.

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

Zakres obowiązków asystenta:

  • aktywnym udziale w życiu społecznym (m.in. poprzez korzystanie z dóbr kultury, przedsięwzięć rehabilitacyjnych, rekreacyjnych, rozrywkowych, integracyjnych, edukacyjnych, sportowych),
  • wsparcie w załatwianiu spraw urzędowych czy osobistych,
  • nawiązywaniu kontaktów z podmiotami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ogółu społeczeństwa,
  • wsparcie w dojazdach do: miejsca odbywania rehabilitacji, miejsca zamieszkania, placówek służby zdrowia, urzędów, instytucji użytku publicznego, na spotkania ze znajomymi, rodziną, itp. i z powrotem,
  • wsparcie w sytuacjach nagłych i losowych (wówczas dopuszcza się zakres wsparcia uczestnika Programu przez 24 godziny na dobę).

Do zadań asystenta należeć będzie również:

  • wsparcie w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego i samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej i czynnościach pielęgnacyjnych (zgodnie z wykazem zawartym w załącznikiem nr 9 do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2022).
  • dostarczanie osobom wspieranym wiedzy z różnych dziedzin (w tym w zakresie życia społecznego, atrakcyjnych wydarzeń organizowanych w społeczności lokalnej, instrumentów wsparcia przysługującym OzN - słowem wszelkiej wiedzy przydatnej tym osobom dla poprawy jakości życia i satysfakcji z niego),
  • rozbudzanie zainteresowań, aspiracji, poszerzanie świadomości własnych zasobów, pobudzanie motywacji do rozwoju I działań służącym pokonywaniu barier.

Wymagania

  • wykształcenie kierunkowe poświadczające zdobycie tytułu pedagoga, psychologa, asystenta osoby z niepełnosprawnościami lub pracownika socjalnego,
  • udokumentowane doświadczenie w pracy z OzN na podobnym stanowisku – minimum pół roku,
  • dyspozycyjność,
  • umiejętność planowania własnej pracy, kreatywność i gotowość na podejmowanie działań zgodnych z wolą beneficjenta,
  • cierpliwość, uważność i odpowiedzialność,
  • umiejętność obsługi komputera i podstawowych narzędzi.

Stanowiska i kwalifikowalność wydatków związanych z wynagrodzeniem asystentów są zgodne z założeniami Programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami” – edycja 2022. Więcej o programie w linku :  https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1295,program-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2022

Oferujemy

  • pracę w wymiarze 167 godzin w oparciu o umowę cywilno- prawną od czerwca do grudnia 2022,
  • dofinansowanie karty miejskiej lub/i wyjść kulturalnych z beneficjentem,
  • pracę w różnorodnym i ciekawym zespole.

Poznaj

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi jest organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną 19.09.1995 roku. Powstało dzięki determinacji kilkunastu osób, z różnych profesji, z przekonania, że problemy społeczne należy rozwiązywać wspólnie. Nasza misja to zapobieganie wykluczeniu społecznemu, podejmowanie działań wspierających osoby wykluczone oraz tworzenie warunków ich powrotu do społeczeństwa i pełni praw.