Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Funduszy UE Warszawa
Specjalista ds. pozyskiwania grantów naukowych i funduszy europejskich

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki
Warszawa
praca stacjonarna
1760 dni temu

Ogłoszenie numer: 2539342, z dnia 2019-07-02

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Analiza i monitoring programów pomocowych pod kątem możliwości pozyskiwania dofinansowania z funduszy zewnętrznych, w szczególności z krajowych grantów naukowych (NCBR i NCN), z funduszy Unii Europejskiej, z funduszy norweskich i szwajcarskich dedykowanych jednostkom naukowym oraz MŚP
  • Samodzielne przygotowanie wniosków o dofinansowanie z krajowych i zagranicznych programów pomocowych w szczególności z krajowych grantów naukowych (NCBR i NCN), z funduszy Unii Europejskiej, z funduszy norweskich i szwajcarskich dedykowanych jednostkom naukowym oraz MŚP
  • Samodzielne wyszukiwanie danych na potrzeby wniosków o dofinansowanie
  • Opracowywanie budżetów dla projektów współfinansowanych ze środków krajowych i zagranicznych, w tym krajowych grantów naukowych oraz środków europejskich, analiza wydatków w projektach pod kątem zasad kwalifikowalności
  • Przygotowywanie sprawozdań i analiz z dostępnych programów pomocowych dedykowanych jednostkom naukowym oraz MŚP
  • Kontakt z klientami i instytucjami zewnętrznymi w celu pozyskania grantów i funduszy i przygotowania dokumentacji związanej z konkursami dotacyjnymi
  • Uczestnictwo w pracach zespołów projektowych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, prawo (studia z zakresu funduszy unijnych będą dodatkowym atutem)
  • Minimum 2 letnie praktyczne i poparte sukcesami doświadczenie w zakresie pisania projektów z krajowych grantów naukowych i funduszy europejskich (min. 2 projekty przygotowane do konkursów i przyjęte do realizacji)
  • Aktualna wiedza z zakresu pozyskiwania funduszy i realizacji projektów współfinansowanych ze środków krajowych i zagranicznych, w tym krajowych grantów naukowych oraz środków europejskich, a także znajomość programów i inicjatyw oferujących wsparcie ze środków publicznych
  • Biegła znajomość zasad wdrażania projektów finansowych
  • Umiejętność sporządzania pism oraz opracowywania analiz
  • Biegła znajomość pakietu MS Office
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie B2

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne warunki pracy
  • Nowoczesne i niezbędne narzędzia pracy
  • Miłą i przyjazną atmosferę