Praca Rawa Mazowiecka

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 267

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  11 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  11 godz.

Praca w Rawie Mazowieckiej

Rawa Mazowiecka – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Rawa Mazowiecka leży pomiędzy dwoma dużymi aglomeracjami – łódzką i warszawską. Od Warszawy dzieli ją niecałe 80 km, a od Łodzi prawie 65. Wbrew pozorom – i słowu "mazowiecka" w nazwie – nie jest częścią województwa mazowieckiego, ale przynależy do łódzkiego. Miasto znajduje się nad rzeką Rawką, będącą dopływem Bzury, na Wysoczyźnie Rawskiej. Przez Rawę Mazowiecką prowadzą ogólnopolskie trasy i z pewnością, przejeżdżając przez miasto, opłaca się w nim zatrzymać, na chwilę lub na dłużej. Rawa Mazowiecka to także przyjazne miejsce do życia, warto więc poznać je bliżej. Jeśli poszukujesz zatrudnienia, sprawdź, co mają do zaoferowania Rawa Mazowiecka, województwo łódzkie i tutejsze firmy.

Miasto leży w powiecie rawskim, na wschodnim skraju województwa. Pod względem zaludnienia zajmuje 18 miejsce na 46 miast w województwie łódzkim. W Rawie Mazowieckiej liczba mieszkańców wynosi ponad 17 tys. Powierzchnia miasta zajmuje ponad 14 km². Strefa numeracyjna to 46, obowiązujące kody pocztowe: 96-200, 96-201, a rawskie tablice rejestracyjne zaczynają się od liter ERW.

Gmina Rawa Mazowiecka cechuje się korzystnymi dla rozwoju biznesu lokalizację i układem drogowym, na który składa się trzynaście dróg powiatowych i ponad 30 gminnych. Na terenie gminy usytuowane są drogi wojewódzkie: nr 726 – Rawa Mazowiecka – Opoczno, nr 725 prowadząca z Rawy Mazowieckiej do Białej Rawskiej, a także droga nr 707, łącząca Skierniewice, Rawę Mazowiecką i Nowe Miasto. Przez gminę biegną również dwie drogi krajowe: z Warszawy do Katowic – nr S8 oraz z Łodzi do Rawy Mazowieckiej – nr 72. Ruch w centrum pozwoliła rozładować obwodnica miasta, a niedaleko znajdują się wjazdy na autostrady A1 i A2. Co więcej, w Rawie Mazowieckiej zatrzymują się pociągi pasażerskie. Najbliższe porty lotnicze obsługujące loty krajowe i międzynarodowe znajdują się w Łodzi i Warszawie.

Co jeszcze warto wiedzieć o mieście Rawa Mazowiecka? Atrakcje dla dzieci, całych rodzin, ludzi starszych i młodszych są liczne, co czyni to miejsce także ciekawym pod względem turystycznym. Przede wszystkim godna uwagi jest wielowiekowa historia miejscowości. Pierwsza wzmianka o Rawie pochodzi z 1160 r. Świadkiem początków miasta jest zamek w Rawie Mazowieckiej, ściślej mówiąc, czternastowieczny gotycki Zamek Książąt Mazowieckich, z którego dziś ostała się jedynie baszta. W mieście nie sposób się nudzić. Działają tu instytucje kultury, dostępne są obiekty sportowo-rekreacyjne, w tym kompleks OSiR, z halą sportową, kortami tenisowymi, lasem oraz zapleczem gastronomicznym. Gdy pogoda w Rawie Mazowieckiej jest sprzyjająca, można korzystać także z przystani wodnej na tutejszym zalewie "Tatar".

Rynek pracy, oferty pracy – Rawa Mazowiecka

Na dobrej infrastrukturze drogowej korzystają zarówno tutejsi pracownicy, jak i firmy – Rawa Mazowiecka dzięki takiemu układowi komunikacyjnemu przyciąga inwestorów. Do ich dyspozycji są działki pod hale produkcyjne, magazyny i składy, zabudowę mieszkaniowo-usługową w samym mieście oraz w obrębie gminy Rawa Mazowiecka (tereny przemysłowe w Konopnicy).

Praca w Rawie Mazowieckiej jest dostępna w wielu różnorodnych branżach. Od lat gospodarka regionu opiera się o sadownictwo, przetwórstwo owocowo-warzywne oraz przetwórstwo mięsa i wyrobów wędliniarskich. Jednak to nie jedyne obszary, w jakich znaleźć można zatrudnienie. W maju 2020 r. w systemie REGON w zarejestrowanych było 2228 podmiotów gospodarki narodowej z Rawy Mazowieckiej (w obrębie gminy miejskiej), z czego 1710 to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, 303 spółki i 7 spółdzielni. Na terenie Rawy nie ma z kolei przedsiębiorstw państwowych. Jeśli chodzi o podział podmiotów wg grup branżowych, największą popularnością cieszą się handel, budownictwo, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna oraz przetwórstwo przemysłowe. Co do liczebności pracowników w poszczególnych podmiotach, to ponad 95% zatrudnia maksymalnie 9 osób. W mieście działają jednak i więksi pracodawcy. 23 firmy zatrudniają od 50 do 249 ludzi, a jedna 250 lub więcej.

Na kogo czeka tu zatem praca? Rawa Mazowiecka i okolice to miejsca charakteryzujące się dużym deficytem ogrodników i sadowników, a także rolników i hodowców (zawody z silnym deficytem wg prognozy Barometr zawodów 2020 dla powiatu rawskiego). Z tego względu dla osób poszukujących sezonowego zajęcia bądź prostej pracy dodatkowej Rawa Mazowiecka jest dobrym kierunkiem. Do grup zawodów deficytowych w tej okolicy zaliczają się również m.in. elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, kierowcy i krawcy, magazynierzy, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych. Znaczący jest też niedobór na lokalnym rynku pracy pracowników gastronomii, handlu, ochrony zdrowia, logopedów i audiofonologia, nauczycieli czy pracowników ds. rachunkowości i księgowości. Zgodnie z danymi PUP Rawa Mazowiecka nie cechuje się wysokim bezrobociem. Stopa bezrobocia w powiecie rawskim w maju 2020 r. wyniosła 3,5%, co jest wartością niższą niż w województwie i kraju (po 6% w obu przypadkach).

PUP Rawa Mazowiecka

Adres: 96-200 Rawa Mazowiecka, ul. 1-go Maja 1A

E-mail: lorm@praca.gov.pl

Telefon: (046) 8144051; 8144518.